Chat with us, powered by LiveChat

SII

Edukacja

Kurs Analizy Technicznej

Kurs Analizy Technicznej

Chciałbyś wykorzystywać analizę techniczną w swoich decyzjach inwestycyjnych, ale nie posiadasz wystarczającej wiedzy na jej temat? Korzystasz z analizy technicznej, ale nie masz pewności, czy we właściwy sposób? Chcesz zobaczyć, jak z analizy technicznej korzysta wieloletni praktyk i chcesz przy tym rozwinąć swoje umiejętności analityczne? Jeśli tak, to ten kurs on-line jest dla Ciebie!

 

Analiza techniczna polega na przewidywaniu przyszłego ruchu ceny w oparciu jedynie o wykres. Poprzez jej szybkość i prostotę jest często głównym narzędziem podejmowania decyzji inwestycyjnych przez inwestorów. Zapraszamy na kurs, gdzie pokażemy wybrane narzędzia tej metody analizy instrumentów finansowych oraz ich zastosowanie przy zawieraniu transakcji.

 

Zapraszamy do udziału w kursie on-line "Analiza techniczna w praktyce" na temat analizy technicznej i jej skutecznego wykorzystania w procesach inwestycyjnych na rynkach finansowych. Całość cyklu zrealizował Janusz Grabowski (JanoGra), Analityk techniczny SII, a kurs w 100%  opiera się na praktyce rynkowej i wieloletnim doświadczeniu giełdowym jego autora.

 

Cykl składa się z 6 części, a pierwsza z nich jest BEZPŁATNA dla wszystkich. Kolejne dostępne są wyłącznie dla członków SII.

 
Dołącz do SII i przejdź z nami przez cały kurs, gwarantujemy, że warto!

 

Nasi eksperci

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

 

 

 

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

 

 

 

Plan kursu wideo

 

1. Trend, wsparcia i opory. Podstawy, które musi znać każdy technik (1/13)

W pierwszej z sześciu części kursu, Janusz Grabowski, analityk techniczny SII, omówił na praktycznych przykładach z GPW, zagadnienia dotyczące trendu, a także wsparć i oporów, pokazując elementy analizy stanowiące absolutną podstawę, którą musi znać każdy „technik”. Wyjaśnione zostało m.in. które momenty z punktu widzenia tych kluczowych aspektów analizy technicznej, powinny stanowić moment wejścia oraz wyjścia z inwestycji, fazy kształtowania się trendu oraz jak je interpretować. Janusz Grabowski pokazał też w jaki sposób należy poprawnie konstruować i odpowiednio prowadzić linie na wykresach, by skuteczność analizy była jak najwyższa, a konkluzje z niej płynące jak najlepszej jakości.

Zapis webinaru

2. Budowa świec i formacje świecowe. Jak je wykorzystać w praktyce? (2/13)

W drugiej części szkolenia uczestnicy poznają budowę świecy, a także popularne formacje świecowe odwrócenia i kontynuacji trendu, które pozwolą na podejmowanie decyzji inwestycyjnych. Nauczymy się między innymi o formacji objęcia hossy, bessy, formacji młota, przenikaniu, czy gwieździe wieczornej. Te wszystkie nazwy staną się łatwe gdy pojawią się praktyczne przykłady z GPW oraz miejsca ich występowania. Lokalizacja świecy bowiem jest tu bardzo ważna. Wspomnimy o wsparciu na świecy i pod świecą, a także porozmawiamy o tym co się stanie, jeśli mimo wystąpienia formacja zostanie ona wybita dołem.

Zapis webinaru

3. Formacje odwrócenia i kontynuacji trendu, czyli jak wybrać optymalny moment do wejścia/wyjścia z inwestycji? (3/13)

W trzeciej części szkolenia z analizy technicznej zostały zaprezentowane formacje odwrócenia, a także kontynuacji trendu, które pomogą w obserwacji wybranych walorów, a także pozwolą na pewniejsze zajęcie pozycji w chwili, w której może nastąpić zmiana trendu spadkowego na wzrostowy i odwrotnie. Niejednokrotnie pozwolą zaobserwować miejsca, w których należy opuścić rynek lub zająć pozycję krótką. Uczestnicy podczas tego szkolenia zapoznają się m.in z konstrukcją formacji głowy i ramion, odwróconej głowy i z ramionami, a także powszechnie występujące trójkąty, kliny oraz spodki.  

Zapis webinaru

4. Oscylatory narzędziem wspierającym dobór odpowiednich momentów wejścia i wyjścia z inwestycji. Jak z nich korzystać w praktyce? (4/13)

Praktyczne zastosowanie oscylatorów pozwala na wskazanie miejsc na wykresie cenowym, w których występuje tzw. wykupienie lub wyprzedanie. Dużo oscylatorów posiada sygnały, które mogą sprowadzić do gry większą ilość popytu, lub podaży. Które oscylatory zatem warto stosować? Jak je stosować? Tego dowiedzą się uczestnicy czwartej części szkolenia. Zaprezentowana wiedza pozwoli na trafniejsze zajmowanie pozycji. Prowadzący omówi MACD, RSI, Stochastic, a także inne popularne oscylatory na rynku finansowym.

Zapis webinaru

5. Średnie kroczące. Jak je interpretować i z których warto korzystać? (5/13)

W piątej części szkolenia omówione zostały średnie kroczące. Celem tego spotkania jest zapoznanie uczestników z budową średnich kroczących SMA oraz EMA. Janusz Grabowski wyjaśnił jakie średnie są najbardziej popularne i które warto stosować, a w oparciu o wieloletnią praktykę podpowiada jak rozpoznać sygnał popytowy i podażowy na średniej kroczącej. Podczas szkolenia będzie można też zapoznać się z pojęciem SL kroczącego w oparciu o średnią kroczącą, pojęciem złotego krzyża i krzyża śmierci. Prowadzący omówił także proste strategie tradingowe w oparciu o średnie kroczące. 

Zapis webinaru

6. Poziomy Fibonacciego. Jak je analizować i jak wykorzystać w decyzjach inwestycyjnych? (6/13)

W tej części szkolenia omówiliśmy popularne poziomy Fibonacciego. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak korzystać z poziomów Fibo dla jednego lub kilku zakresów. Będą mogli także poznać narzędzie rozszerzenia Fibonacciego, a także mniej popularne narzędzie czasu Fibo. W ten sposób uczestnik nauczy się zajmować trafniejsze miejsca w korektach, a także dowie się jak ocenić, że odbicie będzie jedynie odbiciem korekcyjnym. Wróciliśmy także do pojęcia wsparć i oporów wyznaczanych w oparciu o Fibo.  

Zapis webinaru

7. Teoria Dowa i jej praktyczne wykorzystanie przy wyznaczeniu szczytów hossy i dna bessy (7/13)

Podczas tego szkolenia uczestnicy dowiedzieli się na czym polega teoria Dowa, co pomoże uzupełnić wiedzę inwestorów z zakresu tematyki trendu. Omówione zostały także kształtowanie się trendu wg. Dowa, a ponadto wyjaśnione zostało w praktyce, na czym polegają trzy fazy trendu głównego, istota wolumenu w tej koncepcji, a także oznaki świadczące o zakończeniu i odwróceniu trendu.  

Zapis webinaru

8. Teoria fal Elliota w praktyce (8/13)

Podczas szkolenia poruszone zostały kwestie dotyczące teorii fal Elliotta. Omówiona została m.in. geneza powstania tej teorii i jej podstawowe założenia. W kolejnych etapach, prowadzący poruszył również kilka innych kwestii związanych z tą teorią, takich jak: fale korygujące, reguła zmienności, czy kanały trendowe. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się także jak łączyć teorię fal Eliotta z liczbami Fibonacciego.  

Zapis webinaru

9. Jak ustawiać zlecenia stop loss i take profit w oparciu o narzędzia analizy technicznej (9/13)

To szkolenie miało typowo praktyczny charakter i dotyczyło obszaru, który sprawia inwestorom największe problemy – mianowicie mowa o właściwym momencie zamykania stratnych oraz zyskownych pozycji. Prowadzący szkolenie pokazał kilka teorii stawiania zleceń stop loss, a także take profit. Uczestnik szkolenia dowie się m.in. jakie narzędzia analizy technicznej można wykorzystać w codziennym inwestowaniu krótko i długoterminowym, celem zwiększenia swojej skuteczności.  

 

Zapis webinaru

10. Największe błędy inwestorów korzystających z analizy technicznej, czyli 10 rzeczy, których nigdy nie należy robić analizując wykresy (10/13)

Prowadzący podczas szkolenia podzielił się wieloletnimi doświadczeniami swoimi, a także innych inwestorów. Poruszy kwestię skuteczności analizy technicznej, a także zdrowego rozsądku. Uczestnik szkolenia dowie się, jakie są typowe błędy stosowania analizy technicznej, czego unikać oraz jak uczyć się analizy technicznej, aby było to skuteczne. 

 

Zapis webinaru

11. Analiza techniczna na żywo, czyli kompleksowa analiza wykresów od A do Z z wykorzystaniem narzędzi omówionych w ramach cyklu webinarów edukacyjnych AT (11/13)

Niniejsze szkolenie miało typowo praktyczny charakter. Autor, w oparciu o wiedzę przekazaną we wszystkich dotychczasowych webinarach edukacyjnych, zademonstrował pełny proces przygotowania analizy technicznej wykresów w oparciu o wybrane podmioty rynku GPW. Omówione zostały najbardziej niezbędne oraz najbardziej przydatne narzędzia do codziennego śledzenia wykresów. Autor podczas szkolenia wrócił również do tych podstaw analizy, które warto znać i stosować na co dzień.  

 

Zapis webinaru

12. Fałszywe sygnały w analizie technicznej – jak je rozpoznać i jak się przed nimi ustrzec? (12/13)

Wielu uczestników rynku nie ma zaufania do analizy technicznej, poddając pod wątpliwość jej skuteczność. Podczas tego szkolenia, prowadzący skupi się na analizie sygnałów, które mogą być bardziej skuteczne, a także na tych które skuteczność mają znacznie mniejszą. Autor szkolenia spróbuje pomóc uczestnikom w zrozumieniu, jak rozpoznać intencje „Smart Money” na wykresie, a także jak rozpoznać fałszywe sygnały generowane przez analizę techniczną.  

Zapis webinaru

13. Formacje, oscylatory i narzędzia AT, które sprawdzają się najczęściej i najrzadziej – subiektywny ranking TOP 10 by JanoGra (13/13)

Szkolenie będzie dotyczyło wielu narzędzi analizy technicznej, które można stosować na co dzień. Prowadzący szkolenie, analityk techniczny Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, pokaże jakich narzędzi używa na co dzień w swoim tradingu, a także w opisywanych przez siebie analizach. Wspomni także o swoich doświadczeniach opartych o tysiące zrealizowanych, a także opisanych analiz rynków i spółek krajowych oraz zagranicznych, a także innych instrumentów finansowych. Autor szkolenia przedstawi narzędzia analizy technicznej, które w jego ocenie sprawdzają się najczęściej, a także te, które najrzadziej oraz opowie też o swoich błędach z przeszłości. Prowadzący wyjaśni również, jak uczyć się analizy technicznej i jak ostatecznie dojść do takiego poziomu, gdy minimalizm w stosowaniu narzędzi technicznych daje największą satysfakcję. 

 

Zapis webinaru

BONUSOWE NAGRANIA „Analiza techniczna w praktyce”

 • Paweł Szczepanik, Szkolenia z Inwestycji Giełdowych
 • Rafał Glinicki, VSA Trader
 • Jacek Lempart, System Trader
 • Paweł Małmyga, Analityk Biura Maklerskiego PKO BP

Bonusowe nagrania

 

 

Analiza Techniczna od podstaw

 1. Wprowadzenie
 2. Teoria Dowa
 3. Wykresy giełdowe
 4. Trendy
 5. Wsparcia i opory
 6. Linie trendu
 7. Zaawansowane linie trendu (wachlarze, kanały i korekty)
 8. Luki cenowe
 9. Formacje cenowe
 10. Analiza wolumenu i LOP
 11. Wykresy długoterminowe
 12. Średnie ruchome i wstęgi Bollingera
 13. Oscylatory techniczne
 14. Świece japońskie
 15. Teoria fal Elliota – wprowadzenie
 16. Teoria fal Elliota – geometria rynku, zniesienia Fibonacciego
 17. Formacje harmoniczne
 18. Teoria Ganna
 19. Cykle na giełdzie
 20. Systemy transakcyjne
 21. Zarządzanie kapitałem i zawieranie transakcji
 22. Strategie handlu w oparciu o Ichimoku
 23. Podstawowe sygnały inwestycyjne Ichimoku
 24. Łączenie strategii inwestycyjnych Ichimoku
Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie