Chat with us, powered by LiveChat

Łączenie strategii inwestycyjnych Ichimoku

Łączenie strategii inwestycyjnych Ichimoku, a niniejszym materiale m.in.: podstawowe sygnały inwestycyjne, wybicie ceny z chmury wraz z przykładami, senkou span cross, senku span cross w praktyce oraz prowadzenie pozycji, łączenie strategii inwestycyjnych - teoria, a także wiele przykładów praktycznych.

 

W ramach przypomnienia, w strategii Ichimoku stosuje się 3 podstawowe sygnały inwestycyjne:

 

  • przecięcie kijun sen z tenkan sen
  • przecięcie kijun sen z ceną
  • położenie chikou span względem chmury

 

W zależności od tego jak linie oraz chmura położone są względem siebie sygnały klasyfikujemy jako: silne, neutralne i słabe.

 

Przejdźmy jednak do zaawansowanych sygnałów inwestycyjnych dla nieco bardziej doświadczonych inwestorów. Wśród nich wyróżniamy:

 

  • wybicie ceny z chmury
  • senkou span Cross
  • łączenie podstawowych sygnałów

 

Każda z powyższych zaawansowanych strategii zostanie teraz szczegółowo omówiona i poparta przykładami.

Sygnał nr 1 - Wybicie ceny z chmurą

Strategia wybicia ceny z chmurą może być stosowana w wielu interwałach czasowych. Najlepiej sprawdza się jednak w wyższych przedziałach czasowych (dzienny, tygodniowy oraz miesięczny). Generuje wówczas najskuteczniejsze sygnały, przez co może być stosowana przez inwestorów długoterminowych.

 

Sygnał kupna generowany jest gdy świeca przebija chmurę, a cena zamknięcia znajdzie się powyżej chmury (sygnał sprzedaży w sytuacji odwrotnej). Najlepsze i najbezpieczniejsze sygnały dostajemy, gdy chmura jest cienka, a nie gruba. Polecane jest połączenie opisywanego sygnału z kompresją średnich lub przynajmniej SMA15 i 45. Aby zachować bezpieczeństwo i chronić swój kapitał, stop loss powinien być ustawiony poniżej chmury. Tym cieńsza chmura, tym bliżej powinien on się znajdować.

Wybicie ceny z chmurą w praktyce:

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z opłaconą składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII
Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie