Chat with us, powered by LiveChat

Zarządzanie kapitałem i zawieranie transakcji

Zarządzanie kapitałem i zawieranie transakcji - w niniejszym materiale m.in.: przesłanki do zarządzania kapitałem wraz ze wskazówkami, trzy czynniki sukcesu na rynku, ograniczanie strat i symulacje zarządzania kapitałem, relacja zysku do ryzyka wraz z przykładami praktycznymi, symulacje wyników transakcji i wnioski, a także największe grzechy inwestorów.

Przesłanki do zarządzania kapitałem

Zawieranie transakcji oraz często niedoceniane zarządzanie kapitałem jest nieodzownym elementem kompletnej strategii inwestycyjnej. Umiejętność analizowania wykresów jest niezbędna do skutecznego inwestowania na giełdzie, jednak nawet dobrze stosowane techniki i poprawnie odczytywany kierunek rynku nie gwarantują sukcesu i wysokich zysków. Najważniejszym jednak składnikiem całego systemu jest psychologia. Równowaga emocjonalna i jasny umysł są kluczem do sukcesu na giełdzie.

Trzy czynniki sukcesu

Na rynku występują trzy czynniki które mogą być decydujące prowadząc inwestorów do sukcesu.

 

Pierwszym z nich jest prognozowanie cen. Jest to podstawowy element podejmowania decyzji transakcyjnych. Opiera się na analizie technicznej lub fundamentalnej. Daje informację jaką zająć pozycję na rynku – długą czy krótką.

 

Inwestowanie nie istnieje bez taktyki, która jest drugim czynnikiem sukcesu. Jako inwestorzy, powinniśmy określić dokładny plan transakcji, moment wejścia na rynek i wyjścia z niego. Nie trzeba być non stop obecnym na rynku, ale należy wybierać najlepsze momenty do wykonywania ruchów.

 

Ostatnim czynnikiem prowadzącym do wygranej są zasady zarządzania pieniędzmi. Zawieranie transakcji w dobrym kierunku, w dobrym momencie nie zawsze gwarantuje zysków. Dywersyfikacja portfela, określenie ryzyka i relacji zysku do ryzyka, oraz stawianie zleceń obronnych to aspekty, bez których skuteczne inwestowanie jest niemożliwe.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z opłaconą składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII
Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie