Chat with us, powered by LiveChat

Opinie o SII

Zobacz co o nas mówią inni:

 

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych przez całe 20 lat współtworzyło rynek kapitałowy w Polsce – i wtedy, kiedy był on jeszcze w początkowej fazie rozwoju, i wtedy kiedy giełda warszawska zdobywała pozycję głównego rynku na rozległym obszarze geograficznym między Frankfurtem a Moskwą oraz między Sztokholmem a Atenami, i wtedy kiedy nadchodziły trudne czasy dla inwestorów, nie tylko indywidualnych. Idea założycielska Stowarzyszenia to demokratyzacja inwestowania, a jego powstanie to wynik wizji i charyzmy lidera społeczności inwestorów indywidualnych i jego współpracowników. Im, a także wszystkim członkom Stowarzyszenia należą się gratulacje za wytrwałość w tworzeniu tej organizacji, za konkretne osiągnięcia w dziedzinie edukacji inwestorskiej i ochrony praw inwestora indywidualnego oraz za wywieranie dobrego wpływu na rozwiązania regulacyjne poprawiające warunki inwestowania. To wszystko ma ogromną wartość nie tylko dla inwestorów indywidualnych, ale też dla wszystkich uczestników rynku i emitentów instrumentów finansowych, zarówno już notowanych, jak i tych którzy jak mamy nadzieję będą pojawiać się na rynku.

 

Ludwik Sobolewski - Prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2006-2013Ludwik Sobolewski - Prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2006-2013


 

Rola SII w edukacji giełdowej i ochronie praw inwestorów indywidualnych jest wprost nieoceniona.Od blisko 20 lat mam okazję blisko współpracować ze Stowarzyszeniem przy wielu cennych inicjatywach - począwszy od projektów promocyjnych i szkoleniowych, po komunikację rynkową emitentów z inwestorami detalicznymi. Udział w konferencji WallStreet traktuję jako stały termin w corocznym kalendarzu.

 

dr Iwona Sroka - członek zarządu d.s. marketingu, PR&IR, największej firmy deweloperskiej GK Murapol SAdr Iwona Sroka - członek zarządu d.s. marketingu, PR&IR, największej firmy deweloperskiej GK Murapol SA; w latach 2009-2017 prezes zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych SA i KDPW_CCP, laureatka nagrody inwestorów indywidualnych - Filar Rynku Kapitałowego


 

W konferencjach organizowanych przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych biorę udział od samego początku, czyli od 20 lat. Obok wysokiej wartości merytorycznej, cenię możliwość bezpośredniej dyskusji z przedstawicielami spółek giełdowych, a także aspekt towarzyski. SII robi naprawdę dobrą robotę.

 

Paweł Szczepanik - Szkolenia z Inwestycji Giełdowych, Honorowy Członek SII


 

Wymiana doświadczeń oraz kontakty jakie zyskujesz będąc członkiem SII są bezcenne. Nie przez przypadek od ponad 10 lat uczestniczę w każdej konferencji WallStreet gdzie zdobywam wiedzę oraz bezcenne kontakty. Jeśli jesteś początkującym inwestorem SII ma dla Ciebie największą bazę edukacyjną dotyczącą inwestowania w Polsce, a przy okazji dzięki członkostwu zyskasz szereg zniżek na produkty i usługi rynkowe, w tym również z mojej grupy.

 

Daniel Kubach - inwestor, anioł biznesu, multimilioner, seryjny przedsiębiorca, członek SIIDaniel Kubach - inwestor, anioł biznesu, multimilioner, seryjny przedsiębiorca, członek SII


 

Jako honorowy członek Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych z ręka na sercu polecam tą organizację, jako miejsce wymiany myśli, wiedzy i doświadczeń, każdemu kto jest związany z inwestycjami krótko i długoterminowym. Stowarzyszenie stanowi również przestrzeń, gdzie można nawiązać nowe kontakty biznesowe i poznać ciekawych i inspirujących ludzi ze świata rynków kapitałowych a organizowane przez SII konferencje i spotkania biznesowe są zawsze na najwyższym światowym poziomie.

 

Rafał Glinicki, VSA TRADER, Honorowy Członek Stowarzyszenia Inwestorów IndywidualnychRafał Glinicki, VSA TRADER, Honorowy Członek Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych


 

Do Stowarzyszenia należę od 20 lat i od tylu lat pojawiam się na konferencji WallStreet, już samo to mówi za siebie. SII daje mi cenne relacje, bezpośredni kontakt z najlepszymi praktykami rynku oraz dostęp do największej bazy wiedzy w Polsce. To między innymi właśnie dzięki członkostwu w SII zdecydowałem się uzyskać licencję maklera. Egzamin zdałem z jednym z najlepszych wyników.

 

Jerzy Pruchnicki - inwestor giełdowy, prezes zarządu wielu spółek, w tym giełdowych, wieloletni członek SIIJerzy Pruchnicki - inwestor giełdowy, prezes zarządu wielu spółek, w tym giełdowych, wieloletni członek SII


W konferencjach organizowanych przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych biorę udział od 2012 roku, początkowo jako zwykły uczestnik a począwszy od 2014 roku również jako prelegent, prowadzący wykłady dla inwestorów. Dla mnie konferencja WallStreet jest najważniejszym wydarzeniem polskiego rynku kapitałowego i prawdziwym świętem polskich inwestorów. Za każdym razem jak znam już datę kolejnej imprezy, to z niecierpliwością odliczam dni i nie mogę się doczekać, przede wszystkim niesamowitej atmosfery ale również rozmów kuluarowych z prezesami spółek oraz innymi inwestorami. Za każdym razem dowiem się czegoś nowego, poznam lepiej interesujące mnie spółki i ich zarządy i wiem z doświadczenia, że to bardzo popłaca w długim terminie.

 

Albert „Longterm” Rokicki, zdobywca nagrody Heros Rynku Kapitałowego w kategorii Bloger Giełdowy w 2019 rokuAlbert „Longterm” Rokicki, zdobywca nagrody Heros Rynku Kapitałowego w kategorii Bloger Giełdowy w 2019 roku


 

 

Aktualne informacje ekonomiczne, jakie dostarcza newsletter Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych to dla mnie porcja wiedzy, bez której żaden profesjonalny inwestor nie byłby w stanie pewnie poruszać się na rynku inwestycyjnym i giełdowym. Jak każdy inwestor potrzebuję odpowiednich kontaktów, wymiany myśli oraz doświadczeń, co skutecznie zapewniają mi konferencje, spotkania i szkolenia oferowane członkom Stowarzyszenia. To dzięki cyklicznej konferencji WallStreet w Karpaczu zainwestowałem w nowe przedsięwzięcia i poszerzyłem swoje kontakty biznesowe. Cenię sobie życzliwość i profesjonalizm zespołu Stowarzyszenia, niezmiennie mi towarzyszącego od prawie 12 lat. Dziękuję za te przygodę i liczę na więcej w przyszłości.

 

Pan Sebastian K., członek SII

  

 

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII), to wyjątkowa organizacja w Polsce zrzeszająca inwestorów, spekulantów, wykładowców praktyków, analityków, spółki zainteresowane kształtowaniem dobrych, otwartych relacji z inwestorami. Stowarzyszenie prowadzone jest przez ludzi, którzy są związani z nim od początku, część z tych osób również jest inwestorami, a więc znają rynek, techniczne i prawne uwarunkowania związane z poszczególnymi segmentami rynku finansowego i mogą również wywierać wpływ na pewne procesy legislacyjne w Polsce, jak i nadzór instytucji państwowych nad bezpieczeństwem naszych inwestycji.

Ponadto dla mnie, Stowarzyszanie, to przede wszystkim organizacja integrująca środowisko inwestorów indywidualnych w Polsce, poprzez organizowane cyklicznych konferencji WallStreet mamy okazję spotkać się wspólnie, porozmawiać o problemach związanych z inwestowaniem na rynkach finansowych, przedstawić swoje propozycje, uczestniczyć w spotkaniach z zarządami, przedstawicielami spółek, a także miło spędzić czas w doborowym towarzystwie, które poza wiedzą praktyczną ma także poczucie humoru podczas nieformalnych spotkań.

Podsumowując, jako wieloletni członek SII, stwierdzam, że przynależąc do tego stowarzyszenia otrzymujemy solidną wiedzę o rynku finansowym, mamy okazję spotkań, wymiany doświadczeń podczas konferencji, dostęp do licznych zniżek m.in. w zakresie szkoleń, literatury, narzędzi inwestycyjnych, prowizji w domach maklerskich. Różnorodność tematów, którymi zajmuje się SII powoduje, że niemal każdy znajdzie coś dla siebie w zakresie inwestycji w danym segmencie rynku finansowego.

Polecam, zatem członkostwo w SII - Wiedza i doświadczenie pozyskane z przystąpienia do SII procentuje i pozwala często zarobić więcej niż statystyczna inflacja lub chociaż ochronić kapitał przed degradacją przez tzw. podatek inflacyjnym. :)

 

Pan Grzegorz P., członek SII

 

 

Serwis www.sii.org.pl towarzyszy mi w mojej pracy inwestora indywidualnego od dawna. Jest aktualna, profesjonalna, dostosowuje się do wymagań rynkowych, współpracuje z fachowcami z branży. Mam nadzieję, że doświadczenie opiekunów strony nie przeszkodzi w jej szerokim rozwoju i bycia otwartą na potrzeby młodych inwestorów, mam na myśli takich przed trzydziestką, którzy są inni i mają też inne oczekiwania od moich. Ciągle zmieniające się otoczenia jest wymagające, ale też otwiera przed nami nowe możliwości.

 

Pan Piotr G., członek SII

 

 

SII cenię sobie za rodzinną atmosferę, pomoc z ciężkimi przypadkami na GPW, oraz zaangażowanie w rozwój rynku kapitałowego.

 

Pan Tomasz W., członek SII

 

 

SII będzie dla mnie zawsze wzorowym przykładem integracji środowiska inwestorskiego w Polsce. Cenię Stowarzyszenie w szczególności za edukację początkujących inwestorów oraz za próby interwencji w obronie praw inwestorów indywidualnych.

 

Pan Wojciech W., członek SII

 

 

Cenię Stowarzyszenie Inwestorów Indywidulanych za stworzenie możliwości edukacyjnych obejmujących bardzo szerokie spektrum tematów finansowych. Za wykreowanie płaszczyzny, na której inwestorzy indywidualni mają okazję spotkania z przedstawicielami branży finansowej oraz swobodnego formułowania opinii i wymiany poglądów. Organizowana Konferencja WallStreet, której od lat jestem uczestnikiem, prowadzona jest na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, a jej tematyka porusza często wiele nowości pojawiających się na rynku finansowym, zaś webinaria tematyczne są doskonałym jej uzupełnieniem, dzięki czemu mogę nieustannie rozwijać swoją wiedzę. Jako inwestor cenię także możliwość skorzystania ze zniżek Waszych partnerów oraz możliwość skorzystania z porady prawnej.

 

Pan Zbigniew z Rudy Śląskiej, członek SII

 

 

Stowarzyszenie cenię za to, że stale się rozwija. Widać, że tworzą je ludzie, którym się chce zrobić coś więcej. To co dla mnie jest najważniejsze to integracja środowiska inwestorów indywidualnych, która jest możliwa dzięki Stowarzyszeniu, głównie za sprawą WallStreet.

 

Pan Tomasz z Wrocławia, członek SII

 

 

Jeszcze raz chciałbym podziękować stowarzyszeniu za pomoc okazaną przy wstrzymaniu wyjścia planowanego przez spółkę giełdową Drozapol. W dowód wdzięczności przeznaczyłem 1% z zysku za sprzedane akcje.

 

Pan Sławek, inwestor indywidualny

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie