Chat with us, powered by LiveChat

SII

Zostań członkiem

Od czego zacząć z SII?

Od czego zacząć z SII?

Witamy na portalu SII!

Jesteś inwestorem bądź chcesz nim zostać a nie wiesz jak?

Dobrze trafiłeś – jesteśmy tu po to by Ci pomóc.

 

 

Witamy Cię na portalu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami i działalnością. Poniżej prezentujemy listę treści, jakie możesz znaleźć na naszej stronie, a jeśli miałbyś pytania albo sugestie to zapraszamy do kontaktu.

 

Śledząc naszą zakładkę Aktualności, nie umknie Ci żadne polecane przez nas wydarzenie rynkowe, w tym czaty inwestorskie oraz nasze felietony, podcasty i live'y. Natomiast w Newsroomie na bieżąco komentujemy różne ciekawe wydarzenia i informacje rynkowe, a także tworzymy zestawienia i porównania analityczne, starając się dostarczyć Wam jak najwięcej ciekawych danych oraz wniosków. Wszystkie materiały staramy się przedstawiać w sposób zrozumiały nawet dla początkujących.

 

Dodatkowo warto przeczytać zbiór artykułów edukacyjnych ABC inwestora i zapoznać się z rekomendowaną literaturą inwestycyjną (polecamy nasz Ranking książek giełdowych). To dobry początek edukacyjnej drogi każdego inwestora w kierunku podejmowania świadomych decyzji inwestycyjnych. Ale to nie wszystko co mamy do zaoferowania. Jest jeszcze Indeks Nastrojów Inwestorów, Ogólnopolskie Badanie Inwestorów i wiele, wiele więcej...

 

U nas tylko sprawdzona i rzetelna wiedza, transparentne projekty oraz narzędzia, z których sami korzystamy.

Pomożemy Ci zostać skutecznym inwestorem!

 

Nie znasz jeszcze korzyści z członkostwa SII?

  1. Po pierwsze poznaj korzyści z członkostwa, czyli korzyści z przynależności do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.
  2. Teraz pora na wybór poziomu członkostwa w SII. Mamy różne składki, zarówno jeśli chodzi o poziom dostępu do treści premium na serwisie www.sii.org.pl czy np. dostępu do zniżek (składka podstawowe i rozszerzona), jak również czasu trwania członkostwa. Jeśli po pewnym czasie uznasz, że chcesz zmienić swój poziom członkostwa, nie ma problemu, możesz podnieść poziom składki do rozszerzonej w każdej chwili - instrukcję jak to zrobić i odpowiedź na wiele innych pytań znajdziesz w naszej sekcji FAQ.
  3. Wybrałeś(aś)? To zostaje ostatni krok - wypełnij deklarację i opłać składkę. Zajrzyj tutaj a podpowiemy jak to zrobić.

 

Jesteś już członkiem SII, ale nie wiesz od czego zacząć?

Jeśli nie masz jeszcze wiedzy na temat inwestowania to warto zacząć od podstaw, zapoznanie się z materiałami z zakładki Edukacja, będzie najlepszym wyborem. Tak naprawdę zalecamy rozpoczęcie od tej sekcji wszystkim inwestorom, zarówno początkującym, jak i zaawansowanym, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

Dla osób początkujących polecamy zacząć naszych e-booków "I Ty możesz zostać inwestorem"  oraz "40 zasad skutecznego inwestora" (otrzymuje je od nas każdy nowe członek SII). W kolejny kroku rekomendujemy zapoznanie się z kursem Zostań inwestorem, gdzie zebraliśmy zapisy webinarów zrealizowane w ramach projektu Szkoła Giełdowa on-line (projekt, który od wielu lat organizujemy wraz z Fundacją GPW).

 

Dla osób bardziej zaawansowanych i w kolejnym kroku dla osób początkujących rekomendujemy pogłębianie i utrwalanie zdobytej wiedzy korzystając z bazy webinarów edukacyjnych. Nasz baza wiedzy liczy ponad 160 godz. nagrań z największymi ekspertami z danych dziedzin. Jest tego sporo, więc warto konsumować treści sukcesywnie w miarę swojego rozwoju, zainteresowań i drogi inwestycyjnej oraz brać udział w bieżących wydarzeniach i konferencjach organizowych przez SII (konferencja WallStreet oraz Forum Finansów i Inwestycji).

 

Również bez względu na stopień zaawansowania i staż na rynku bardzo dobry pomysłem jest też śledzenie Portfela SII. W ramach projektu nasi analitycy zarządzają portfelem na realnym rachunku maklerskim i jednocześnie edukują naszych czytelników jak podejmować decyzje i analizować spółki. Nasz portfel od początku projektu wyraźnie pokonuje indeksy.

 

Jeśli uważasz, że twoja wiedza jest wystarczająca możesz korzystać w większym stopniu z zakładki Analizy. Znajdziesz tu komentarze rynkowe, webinary analityczne z ekspertem, który przeprowadzi analizę Twoich walorów, omówienia wyników finansowych, analizy spółek zagranicznych (głównie dywidendowych), a także komentarze techniczne.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w zakresie prawnym i merytorycznym dotyczącym sfery inwestowania i szeroko rozumianego rynku kapitałowego możesz skorzystać ze wsparcia naszego Działu Ochrony Praw.

 

Dodatkową, wymierną korzyścią z członkostwa jest dostęp do zniżek na prowizje maklerskie (nawet 50% niższe!), książki, prasę, narzędzia, szkolenia i inne usługi dotyczące inwestowania, a do tego grupowe ubezpieczenie na życie, prywatna opieka medyczna czy karta MultiSport dla członków SII. Dla aktywnych inwestorów mogą one przynieść nawet setki złotych oszczędności rocznie i powodować, że członkostwo "się zwraca".

 

 

Dodatkowo będziemy wdzięczni za obserwowanie nas w mediach społecznościowych:
Facebookhttps://www.facebook.com/inwestorzy
YouTubehttps://www.youtube.com/inwestorzy
Twitterhttps://www.twitter.com/inwestorzy

 

oraz zapisanie się do naszego newslettera! Obiecujemy zero spamu - tylko wartościowe treści!

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie