Chat with us, powered by LiveChat

SII

Stowarzyszenie

O Stowarzyszeniu

O Stowarzyszeniu

 

 

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) to największa organizacja inwestorska w Polsce, zrzeszającą obecnie ponad 20 tysięcy inwestorów.

Funkcjonuje nieprzerwanie od 1999 roku.

   

Mamy największą bazę edukacyjną na temat inwestowania w Polsce. Wciąż rozbudowujemy bazę kursów on-line!

Obecnie mamy w naszych zasobach setki godzin materiałów wideo i atrakcyjnych publikacji, które zapewnią Ci praktyczną edukację na najwyższym poziomie. Całość jest podzielona na bloki tematyczne, kursy oraz według skali trudności (zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych). Na nasze webinary zapraszamy doświadczonych ekspertów rynkowych, dzięki czemu nasza baza posiada tylko wiarygodne treści i stale rośnie! Co więcej członkowie SII mają bezpośredni wpływ na tematy nagrań, zbieramy Wasze sugestie, a następnie tłumaczymy wybrane przez Was zagadnienia, rozwiązujemy Wasze problemy i odpowiadamy na Wasze pytania. Tylko sprawdzona, praktyczna wiedza!

Stale ozwijamy naszą bazę kursów on-line, dzięki którym będziesz bardziej świadomym inwestorem. W ramach członkostwa w SII otrzymasz dostęp do kursów: 

  •  „Zostań inwestorem w 10 krokach” – dla początkujących, który realizujemy wspólnie z Fundacją GPW w ramach projektu Szkoła Giełdowa on-line.
  • „Kurs Analizy Technicznej – kurs w 100% oparty o praktykę rynkową i wieloletnie doświadczenia giełdowe naszego analityka Janusza Grabowskiego.
  • „Analiza fundamentalna od podstaw” – to naszym zdaniem najbardziej kompleksowy i najbardziej praktyczny kurs online z analizy fundamentalnej dostępny na rynku. Cykl składa się z części opisowej oraz wideo – obie mają tylko niewielki udział teorii, a skupiają się na praktyce.

 

oraz  zniżkę na kursy on-line, których jesteśmy współorganizatorem:

 

  • Premierowy „kurs Inwestycje zagraniczne", którego autorem jest Grzegorz Zalewski, a SII jest współorganizatorem. Lokujesz swoje środki głównie w akcje spółek notowanych na GPW? To niekorzystny „home bias" – czas na zmiany! Z kursu dowiesz się między innymi dlaczego warto inwestować za granicą i jak robić to skutecznie. Dla uczestników kursu mamy kilka bonusów, przede wszystkim zniżkę na prowizje od transakcji na rynkach zagranicznych na 0,24%, min 14 zł w DM BOŚ. To najlepsza oferta na rynku, dzięki której kurs prędzej czy później Ci się zwróci. Członkowie SII mogą kupić kurs 100 zł taniej! 

 

  • Druga edycja „kursu online Psychologia inwestowania", którego autorem jest Grzegorz Zalewski, a SII jest współorganizatorem. Nowe moduły, bonusy i kilkugodzinne warsztaty z psychologiem. Członkowie SII mogą kupić kurs 100 zł taniej! Składa się on z 14 modułów, 64 starannie przygotowanych lekcji i setek przykładów. Dowiedz się w jaki sposób wykorzystać świadomość ograniczeń psychologicznych do bycia skutecznym i odpowiedzialnym inwestorem! Inwestowanie to nie nauka ścisła, a sztuka świadomych decyzji. Natomiast kluczem do sukcesu na rynku nie jest zrozumienie rynku i zasad nim rządzących, tylko zrozumienie samego siebie.

 

  • Kurs „Inwestowanie w kryptowaluty", którego autorem jest Tomasz Waszczyk, a SII jest współorganizatorem. Członkowie SII mogą kupić kurs 100 zł taniej! Czy to już zmierzch bitcoina i kryptowalut? Jak analizować rynek i „fundamenty” projektów cyfrowych oraz skąd brać dane? Dowiedz się, jak inwestować w nowej rzeczywistości i dlaczego nie należy ignorować kryptowalut! Tylko praktyczna i aktualna wiedza oparta o doświadczenie, a nie teorię.

 

Członkowie SII mogą kupić każdy kurs 100 zł taniej!

Realizujemy największe konferencje edukacyjne w Polsce
Co roku organizujemy największe spotkanie inwestorów indywidualnych w Polsce, konferencję inwestorską WallStreet, W tegorocznej 27 edycji wróciliśmy do Karpacza. Spotkaliśmy się w Hotelu Gołębiewskim w terminie 26-28 maja 2023 r. w rekordowym gronie uczestników w historii wszystkich konferencji WallStreet – 1511 osóbTo było 3-dniowe święto inwestorów wypełnione wykładami, debatami i panelami (ponad 100 prelegentów, ponad 100 spółek oraz instytucji rynkowych i finansowych), a także networkingiem i dyskusjami w kuluarach twarzą w twarz. Co roku gośćmi specjalnymi są też najwięksi polscy inwestorzy indywidualni z listy Forbes 100, a także najbardziej znani i poważani influencerzy finansowi, m.in. Michał Szafrański czy Marcin Iwuć. Na konferencji poza ogromną dawką wiedzy i inspiracji na cały rok było dużo dobrej zabawy, a także akcje charytatywne wspierające trzy inicjatywy pomagające młodym ludziom. Członkowie SII mają gwarancję najniższej ceny, a Ci ze składką rozszerzoną 400 zł zniżki na biletWięcej szczegółów oraz relacje na wallstreet.org.pl

 

24 i 25 listopada w Warszawie odbyła się druga edycja wydarzenia ForFin 2023 – Forum Finansów i Inwestycji. ForFin 2023 przyciągnął 3804 uczestników, którzy przez dwa dni poszerzali swoje finansowe horyzonty. Udział wzięło także kilkadziesiąt podmiotów z branży finansów, edukacji finansowej i nieruchomości.  Przez dwa dni w biznesowej części największego stadionu w Polsce trwało jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które skupiało osoby zainteresowane oszczędzaniem i inwestowaniem w najróżniejsze sposoby. 

 

Członkowie SII mają pierwszeństwo zapisu we wszystkich organizowanych przez nas wydarzeniach.

Mamy własne e-czasopismo „Akcjonariusz”
Wydajemy e-czasopismo Akcjonariusz, kierowane głównie do początkujących i średnio zaawansowanych inwestorów. Każdy członek SII otrzymuje Akcjonariusza za darmo na swoją skrzynkę pocztową.

Pomagamy w doskonaleniu warsztatu analitycznego
Realizujemy projekty analityczne, w których pokazujemy warsztat profesjonalistów. Zgodnie z Waszymi prośbami odchodzimy od statycznych projektów i analiz w formie artykułów na rzecz analiz oraz sesji pytań i odpowiedzi (Q&A) na żywo w formie wideo. Każdy członek SII przynajmniej raz w tygodniu ma możliwość wzięcia udziału w webinarze analitycznym, w którym komentujemy bieżącą sytuację giełdową, pokazujemy jak należy dokonywać analizy inwestycji. Dodatkowo prowadzimy Portfel SII, w którym na realnym rachunku pokazujemy jak inwestują nasi eksperci wygrywając z rynkiem, a także przygotowujemy codzienne analizy techniczne ciekawych spółek i indeksów rynkowych oraz analizy raportów finansowych i bieżącej sytuacji z GPW i NewConnect. 

Mamy profesjonalne narzędzia analityczne
Jeśli z kolei nie masz czasu na codzienną analizę setek wykresów giełdowych, nasze narzędzie ATskaner pomoże Ci spersonalizować sygnały techniczne. Dzięki naszemu serwisowi i jego systemowi indywidualnych alertów już nigdy nie przegapisz okazji inwestycyjnych ani sygnałów ostrzegawczych.

Chronimy Wasze prawa!
Naszą statutową działalnością jest ochrona praw inwestorów indywidualnych. W Waszym imieniu uczestniczymy w Walnych Zgromadzeń spółek giełdowych, udzielamy Wam setek porad prawnych, a w przypadku jawnego naruszenia praw inwestorów podejmujemy interwencje. Uczestniczymy też w procesie legislacyjnym, opiniując projekty ustaw dotyczących rynku finansowego. Pojedynczy inwestor nie ma często szans w konfrontacji przeciwko „dużym” inwestorom, czy instytucjom finansowym, ale razem możemy więcej i już wielokrotnie udowodniliśmy, że wspólnie potrafimy walczyć o Wasz interes oraz Wasze prawa!

 

Jeżeli zdecydujesz się zostać członkiem SII na poziomie rozszerzonym masz możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji merytorycznych i prawnych u naszych ekspertów.

Mamy największą w Polsce bazę zniżek dla inwestorów
Inwestowanie na giełdzie to też dodatkowe wydatki. Członkostwo w SII pozwala je ograniczyć. Oferowany przez naszych partnerów wachlarz zniżek na prowizje w domach maklerskich, szkolenia giełdowe oraz prasę finansową i książki ekonomiczne daje setki złotych oszczędności rocznie. Bonusowo nasi członkowie mają możliwość korzystania z ubezpieczeń grupowych na preferencyjnych warunkach.

 

 

W ciągu roku z SII poznasz zalety i wady wszystkich najpopularniejszych metod analizy i instrumentów, określisz swoją strategię inwestycyjną i zbudujesz swój pierwszy portfel inwestycyjny. Dodatkowo śledząc nasze materiały analityczne poznasz techniki profesjonalistów.

 

To jedyna w Polsce tak kompleksowa oferta adresowana do osób inwestujących, bądź planujących inwestycje na rynkach finansowych. Misją, która towarzyszy SII jest propagowanie idei świadomego inwestowania i edukacji ekonomicznej Polaków. Stąd idea członkostwa, dzięki któremu każdy, niezależnie od statusu finansowego i stopnia zaawansowania może zostać inwestorem.  Środki pozyskane ze składek członkowskich przeznaczymy w całości na wytworzenie jeszcze lepszych materiałów edukacyjnych, analitycznych i wsparcia Waszych praw.

 

 

 SII – Wspieramy Inwestorów!

  

Dołącz do SII

 

 

Zarząd Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych:

 

Jarosław Dominiak – Prezes Zarządu jdominiak@sii.org.pl

Michał Masłowski – Wiceprezes Zarządu mmaslowski@sii.org.pl

Łukasz Porębski – Wiceprezes Zarządu lporebski@sii.org.pl

Jakub Ciepiela – Wiceprezes Zarządu jciepiela@sii.org.pl


Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych:

 

Artur Rzepka
Paweł Tomczyk
Rafał Soja

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie