Chat with us, powered by LiveChat

SII

Edukacja

Kurs Analizy Fundamentalnej

Kurs Analizy Fundamentalnej

 

Prezentujemy kurs

Analiza fundamentalna od podstaw

To najbardziej kompleksowy i najbardziej praktyczny kurs online z analizy fundamentalnej dostępny na rynku!

 

Na czym polega analiza fundamentalna?
Analiza fundamentalna obok analizy technicznej jest jedną z podstawowych technik analizy wykorzystywanych na rynku kapitałowym. Wykorzystuje się ją do weryfikacji kondycji danej spółki i ustalenia jej wartości. Bazuje ona na podstawowych wskaźnikach ekonomicznych jak sytuacja gospodarcza oraz informacje o danej spółce.

 

Eksperci

 

Przemysław Staniszewski

Przemysław Staniszewski

Inwestor indywidualny na warszawskiej GPW od 1993 r. Regularnie publikuje analizy fundamentalne spółek na portalu Stockwatch oraz Portalanaliz.pl, jak i artykuły dotyczące istotnych spraw z rynku kapitałowego, czy materiały i webinary edukacyjne publikowane także w serwisie SII. We wcześniejszych latach pełnił m.in. funkcję Dyrektora kontrolingu, jak również Dyrektora audytu wewnętrznego w Grupie Eurocash, Zastępcy dyrektora finansowego w grupie Piotr i Paweł, jak również 6 lat pracował w firmie audytorskiej Ernst & Young. Jest absolwentem I rocznika specjalności – inwestycje kapitałowe i strategie finansowe przedsiębiorstw na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Ukończone i zdane certyfikaty ACCA oraz CIA. 20 letnie doświadczenie zawodowe w pracy w finansach zarówno wewnątrz (audyt wewnętrzny, kontrolling, zarządzanie finansami) jak i na zewnątrz spółek (audyt zewnętrzny – Big 4) w tym giełdowych. Wyznawca analizy fundamentalnej (co nie znaczy, że cyferek i sprawozdań finansowych) w połączeniu z psychologią oraz siłą relatywną. Zwolennik otwartej komunikacji spółek z inwestorami, corporate governance oraz e-voting. Wyznaje zasadę „białe jest białe, a czarne jest czarne” niezależnie jakich spółek i zarządów to dotyczy.

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Piotr Cieślak, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Piotr Cieślak, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Piotr Cieślak jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Specjalizacja Zarządzanie Inwestycjami i Nieruchomościami. Posiada ponad 22-letnie doświadczenie w zakresie analityki giełdowej, makroekonomicznej oraz wyceny spółek. Specjalizuje się też w tematyce sporów korporacyjnych, a także w obszarze przepisów prawa rynku kapitałowego i spółek prawa handlowego. Wielokrotnie reprezentował akcjonariuszy w sytuacjach konfliktowych, negocjacjach, a także w roli pełnomocnika podczas obrad walnych zgromadzeń spółek publicznych. Prowadził liczne szkolenia i prelekcje z zakresu finansów, ekonomii i prawa rynków kapitałowych. Jest autorem setek komentarzy, wypowiedzi oraz artykułów i publikacji dla większości czołowych mediów finansowych i ekonomicznych w Polsce. Jest również autorem kilkudziesięciu niezależnych raportów analitycznych nt. spółek debiutujących na GPW. Od 2004 r. związany jest z SII. Obecnie jest Dyrektorem Zarządzającym oraz Doradcą Zarządu SII. Odpowiada również za rozwój Działu Analitycznego SII. Od 2014 r. jest członkiem Komitetu konsultacyjnego ds. ładu korporacyjnego powołanego przez GPW. Od 2011 r. prowadzi także działalność doradczą oraz consultingową. Zasiadał w nadzorze spółek publicznych i niepublicznych. Od 2012 r. jest członkiem RN, a od kilku lat także Przewodniczącym Komitetu Audytu w Spółce Unimot S.A.

Miłosz Papst, Edison Group

Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (aktualnie Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu) na kierunku Finanse i Bankowość. Posiada blisko 15 lat doświadczenia w obszarze analiz giełdowych, wycen spółek oraz prywatnych inwestycji giełdowych. Swoją karierę zaczynał w firmie Doradcy24, gdzie w ramach współpracy z amerykańską firmą analityczną Riedel Research Group sporządzał analizy polskich spółek giełdowych z różnych sektorów. Przez 10 lat pracował w firmie CRISIL (wchodzącej w skład grupy kapitałowej S&P Global), gdzie był odpowiedzialny za współpracę z działami analiz czołowych globalnych banków inwestycyjnych, zaczynając w roli Senior Research Analyst, a kończąc na stanowisku Associate Director. Aktualnie prowadzi własną działalność gospodarczą w obszarze analiz finansowych oraz pełni funkcję dyrektora w londyńskiej firmie Edison Group, gdzie zajmuje się analizą sektora trustów inwestycyjnych oraz spółek finansowych.

 

Od autorów kursu:

Inwestowanie na giełdzie polega na stałym poszukiwaniu perełek, które sprawią, że w przyszłości osiągniemy jak najlepsze zyski. W jaki sposób jednak znaleźć tę spółkę, która może zapewnić nam wzrost kapitału?

 

Doświadczony inwestor nie kupuje akcji danej spółki kierując się wyłącznie sympatią czy pochlebnymi informacjami na jej temat. Nie wróży też z fusów, ani nie pozostawia tego wyboru losowi. Dobrym kierunkiem działania jest rzetelna analiza fundamentalna.

 


Co chcemy wspólnie osiągnąć?
Celem kursu jest zdobycie wiedzy i umiejętności analizy fundamentalnej papierów wartościowych, w szczególności akcji. Po ukończeniu kursu uczestnik powinien zdobyć umiejętności samodzielnej analizy i wyceny.

 

Temat jest obszerny, dlatego też zadbaliśmy o to, aby twórcami kursu byli praktycy, którzy w jak najbardziej przystępny sposób przekażą niezbędną wiedzę i wyjaśnią warsztat praktyczny. Wierzymy, że udało się to osiągnąć, dlatego kurs kierujemy do każdego kto chce zrozumieć i odpowiedzieć sobie na pytanie „o co chodzi z tą analizą fundamentalną”.

 

Cykl składa się z części opisowej oraz wideo - obie mają tylko niewielki udział teorii, a skupiają się na praktyce!

 

 

MODUŁ 1
Wprowadzenie do analizy fundamentalnej (otwarty)

  MODUŁ 2
Etapy analizy
fundamentalnej
(częściowo otwarty)
  MODUŁ 3
Źródła informacji o spółce i jej otoczeniu
         
MODUŁ 4
Czytanie sprawozdań finansowych
  MODUŁ 5
Interpretacja i analiza sprawozdań finansowych
 

MODUŁ 6
Wycena akcji
(częściowo otwarty)

         
MODUŁ 7
Kreatywna księgowość
  MODUŁ 8
Podsumowanie
  MODUŁ 9
Analiza fundamentalna w praktyce
         
SŁOWNICZEK POJĘĆ   LEKCJE BONUSOWE
   

 

  

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie