Chat with us, powered by LiveChat

Podstawowe sygnały inwestycyjne Ichimoku

Podstawowe sygnały inwestycyjne Ichimoku, a w niniejszym materiale m.in.: czym jest Ichimoku?, budowa wykresu Ichimoku, podstawowe sygnały inwestycyjne, przecięcie tenkan sen z kijun sen, miejsce przecięcia kijun sen z tenkan sen a siła sygnału, przecięcie kijun sen z ceną, przecięcie kijun sen z ceną w praktyce, zależność chikou span i chmury, pzrzebicie kursu przez chikou span oraz siła potwierdzenia sygnału.

Podstawowe sygnały inwestycyjne

W strategii Ichimoku stosuje się 3 podstawowe sygnały inwestycyjne. Wyróżniamy:

 

  • Przecięcie kijun sen z tenkan sen
  • Przecięcie kijun sen z ceną
  • Położenie chikou span względem chmury

 

W zależności od tego jak linie oraz chmura położone są względem siebie sygnały klasyfikujemy jako: silne, neutralne lub słabe.

Sygnał nr 1 – Przecięcie kijun sen z tenkan sen

Przecięcie kijun sen z tenkan sen jest jeden z podstawowych sygnałów inwestycyjnych. Jego siłę opisuje 3 stopniowa skala. Przebicie może być silne, neutralne lub słabe. Sygnał kupna występuje, gdy tenkan sen przebija kijun sen od dołu. Sygnał kupna natomiast występuje w sytuacji odwrotnej (przebicia od góry). Aby jednak być pewnym sukcesu, tak jak w każdej strategii Ichimoku, przed zajęciem pozycji na rynku należy dobrze rozpoznać rynek i określić jego trend.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z opłaconą składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII
Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie