Chat with us, powered by LiveChat

Zapraszamy na ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2023

Skomentuj artykuł

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych ma przyjemność zaprosić na prezentację wyników Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2023 – największego i najważniejszego na rynku badania, na podstawie którego od ponad 20 lat powstaje profil polskiego inwestora indywidualnego.

 

Prezentacja wyników Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2023 odbędzie się w piątek 24 listopada o 10:30 na PGE Narodowym w Warszawie. Będzie to jednocześnie inauguracja Forum Finansów i Inwestycji 2023. ForFin 2023 to bezpłatne i otwarte dla wszystkich wydarzenie edukacyjne poświęcone finansom osobistym i budowaniu majątku. Organizatorem ForFin 2023 jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

 

 

Wyniki Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2023 pokażą zmiany zachodzące w sposobie inwestowania Polek i Polaków. Szczegółowy kwestionariusz badania zawierał pytania dotyczące wielkości i zawartości portfela inwestycyjnego oraz motywacji, preferencji i opinii na temat rynku. Nie zabrakło też pytań dotyczących bolączek polskich inwestorów, ich stosunku do aktualnych trendów czy oczekiwań względem instytucji rynkowych.

 

Ważną częścią badania jest zestaw pytań dotyczących źródeł informacji, z których najchętniej korzystają inwestorzy. Ankietowali wypowiedzieli się na temat serwisów internetowych, gazet, telewizji, kanałów na YouTube, blogów, podcastów, forów dyskusyjnych i grup na Facebooku.

Po prezentacji wyników OBI 2023, którą na PGE Narodowym poprowadzi wiceprezes SII dr Michał Masłowski, na SII.org.pl opublikujemy artykuł opisujący podstawowe wnioski płynące z badania oraz zestawienie najpopularniejszych źródeł informacji wskazywanych przez inwestorów. W dniach kolejnych pojawiać będą się omówienia innych obszarów, które badane były w OBI 2023.

 

Ogólnopolskie Badanie Inwestorów 2023 zostało przeprowadzone między 25.07 a 31.10.2023 r. Partnerami strategicznymi badania są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Komisja Nadzoru Finansowego oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. Partnerem merytorycznym badania jest PBS.

 

W oczekiwaniu na wyniki OBI 2023, zapraszamy do zapoznania się z wynikami poprzedniej edycji badania:

 

🟢 Kim jest polski inwestor indywidualny i co ma w portfelu [OBI 2022]

🟢 Oto najpopularniejsze źródła informacji dla inwestorów [OBI 2022]

🟢 Przybywa inwestorów posiadających kryptowaluty [OBI 2022]

🟢 Pasywna rewolucja w Polsce postępuje, choć mogłaby szybciej [OBI 2022]

🟢 Inwazja na Ukrainę zmieniła świat. Tak zareagowali polscy inwestorzy indywidualni [OBI 2022]

🟢 Analiza fundamentalna zyskuje zwolenników. Techniczna w odwrocie [OBI 2022]

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie