Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

6 spółek przy ważnych oporach, czy ruch wzrostowy będzie kontynuowany?

© alphaspirit - Fotolia.com

Miesiąc temu przedstawiliśmy dziewięć spółek, które znalazły się w okolicach istotnego wsparcia. Dzisiaj, z perspektywy czasu, okazało się, że wsparcia te zadziałały skutecznie i zatrzymały spadki, pozwalając na odbicie. Z artykułem można zapoznać się w tym miejscu. Dzisiaj przedstawiamy sześć spółek z indeksu WIG20, które dotarły do ważnego oporu.

KGHM

W niezwykle ciekawym miejscu znajduje się kurs akcji KGHM, który po odbiciu od poziomu blisko 50 zł doszedł do oporu przy cenie 70 zł. Jest to bardzo ważny poziom, który zatrzymywał wzrosty w latach 2009-2010, a w 2011 roku spadki. Pod koniec 2015 roku, po dwóch udanych obronach tego poziomu, kurs akcji przebił go od góry, co pociągnęło za sobą klasyczną wymienność wsparć w opory. Zważywszy na silny trend spadkowy na wykresie akcji KGHM, prawdopodobny staje się scenariusz, w którym opór ten spełnia swoją rolę.

 

KGHM - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 


Interesujesz się sprawami gospodarczymi? Chcesz dowiedzieć się, czy czeka nas kolejny kryzys?  Weź udział w 20 edycji konferencji WallStreet!


CCC

Na wykresie CCC (przedstawiony w skali tygodniowej) istotny opór rysuje się przy cenie 140 zł. W grudniu ubiegłego roku był on kilkakrotnie testowany, jednak okazał się skuteczny. Aktualnie popyt ponownie kieruje się w jego stronę, dążąc do tak zwanego retestu. Z ciekawostek, warto zaznaczyć, że spadki rozpoczęte w drugiej połowie 2015 roku zatrzymały się na średniej 200-okresowej (przypominamy o wykresie w skali tygodniowej). 

 

CCC - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

BZ WBK

W równie ciekawym miejscu, co KGHM, znajduje się wykres banku BZ WBK. Po odbiciu od wsparcia w okolicach 230 zł (długie dolne cienie wskazują na siłę popytu), kurs akcji doszedł do oporu przy cenie 290 zł, a zarazem linii trendu spadkowego, zainicjonowanej w maju 2015 roku. Z technicznego punktu widzenia stwarza to dużą presję na kupujących i może spowodować korektę w najbliższych dniach.

 

BZ WBK - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Cyfrowy Polsat

Na wykresie Cyfrowego Polsatu w mniejszej skali czasowej można wyznaczyć istotny poziom przy cenie 23,20 zł.

Pełna treść artykułu dostępna za darmo po zalogowaniu się.

Zaloguj się Zarejestruj się

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

6 spółek przy ważnych oporach, czy ruch wzrostowy będzie kontynuowany?
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie