Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki z sektora e-commerce pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: media.oponeo.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży e-commerce w tym: Allegro, Shoper, Answear i Oponeo.pl.

Allegro

Po ustanowieniu ATL przy 17.9 zł w październiku 2022 r. doszło do odbicia, które pozwalało mieć nadzieję na odwrócenie negatywnego sentymentu długoterminowego na tym walorze. Wycena wybiła z kanału spadkowego i ruszyła w kierunku północnym. Ostatecznie jednak podaż zatrzymała cały zryw na oporze przy 37.5 zł i przygasiła zapał byków. To spowodowało, że nie doszło do powstania nowej tendencji zwyżkującej, a zamiast niej mamy ruch horyzontalny. Taki układ sprawia, iż dopiero wybicie z konsolidacji pozwoli wskazać kierunek dalszych zmian. Pierwszą oznaką aktywowania się strony popytowej będzie pokonanie najbliższego oporu z interwału dziennego przy 34 zł. Jeśli ten scenariusz się zrealizuje to otwarta zostanie droga do ataku na główną strefę podażową na 37.5 zł, a jej przebicie umożliwi dalsze rozwijanie zwyżki. Natomiast zejście pod pierwsze wsparcie na 30 zł może zwiastować przejmowanie kontroli przez niedźwiedzie. Poniżej jest jeszcze główna strefa obronna na 28 zł. Ewentualne zejście pod 28 zł zdecydowanie pogorszy obraz spółki i może zwiastować powrót do spadków.

 

Allegro – analiza wykresu, interwał dzienny

Allegro – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Allegro – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Allegro – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie