Chat with us, powered by LiveChat

9 spółek, które odbiły się od ważnego wsparcia

Skomentuj artykuł
© Design Praxis - Fotolia.pl

Koniec minionego tygodnia przyniósł kolejne odbicie na giełdzie. W połączeniu z najgorszymi nastrojami inwestorów od lat, a także niskimi wycenami spółek pod względem wskaźników rynkowych, twarde dno wydaje się być coraz bliżej. Dodać można jeszcze do tego dojście kursów wielu spółek do istotnych wsparć, w miejscu których nastąpiło odbicie.

PKO BP

Na tygodniowym wykresie PKO BP pojawiła się świeca z długim, dolnym cieniem, sięgająca wsparcia na poziomie 21,90 zł. Dodatkowo w tym miejscu zbiegło się dolne ograniczenie kanału spadkowego, w którym kurs akcji porusza się od marca 2015 roku. Sygnałem siły popytu byłby skuteczny retest wsparcia, a następnie wybicie górą z kanału spadkowego (obecnie 28 zł). W odwrotnym scenariuszu, kolejne ważne wsparcie można wyznaczyć w okolicach 19 zł.

 

PKO BP - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

BZ WBK i Bank Millennium

Bliźniaczo wygląda sytuacja na wykresach BZ WBK i Banku Millennium. Na wykresie BZ WBK dolny cień świecy sięgnął wsparcia na poziomie 220 zł, naruszając przy tym dolne ograniczenie kanału spadkowego. Wcześniej kurs konsolidował wokół tego obszaru przez półtora roku (2011-2012). Podobnie jak w przypadku PKO BP, pozytywnym sygnałem byłoby wybicie górą z kanału, obecnie ponad 288 zł.

 

BZ WBK - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Z kolei na wykresie Millennium odbicie narysowało się z poziomu 4,40 zł. Górne ograniczenie kanału spadkowego przebiega obecnie w okolicach 6 zł.

 

Millennium - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

PZU

Kurs akcji PZU doszedł do poziomu 30 zł, który był trzykrotnie skutecznie broniony w 2013 roku (na wykresie uwzględniającym split akcji). Wsparcie to okazało się skuteczne również w poprzednim tygodniu. Jednak na wykresie widać utrzymujący się negatywny sentyment do spółki. Kurs akcji ponownie wybił dołem z kanału spadkowego, budując drugi mniejszy, silniej nachylony ku południu. Z tego względu niewykluczone pozostaje ponowne testowanie wsparcia na poziomie 30 zł w ciągu najbliższych dni. Jego skuteczna obrona jest koniecznym warunkiem do potencjalnej zmiany trendu.

 

PZU - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

KGHM

Blisko wsparcia 50 zł zatrzymały się, przynajmniej chwilowo, spadki na KGHM. Ostatnie trzy miesiące przyniosły znaczne przyspieszenie skali przeceny na spółce – kurs akcji spadł ze 100 zł do 51 zł. Jeśli obecne wsparcie pęknie, otworzy to

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu.

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie