Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Lukratywny sygnał na Bogdance, Tauron potwierdza kierunek!

Od czwartkowego poranka WIG20 traci już prawie 1,5%. Miejmy nadzieję, że strona popytowa przejmie "stery" w dalszej części sesji. Pomimo negatywnych nastrojów odnaleźliśmy dla Państwa obiecujący sygnał, który pojawił się na wykresie Bogdanki. Dodatkowo prezentujemy sytuację Tauronu.  

 

 Pełny odcinek oraz zapisy na poniedziałkowy webinar z analizą techniczną na żywo dostępny dla wszystkich użytkowników zalogowanych. Rejestracja w serwisie jest bezpłatna.

 


 

Sygnał pozytywny:

 

           1. Bogdanka

             Poziom docelowy: 65,01 zł

             Stop loss: 47,99 zł

             Potencjalny zysk: 33%

             Ryzyko: 2%

             Zysk/ryzyko: 16,5:1

 

 

Akcje Lubelskiego Węgla Bogdanka od końcówki listopada 2013 roku znajdują się w trendzie spadkowym. Wraz z końcówką sierpnia i początkiem września możemy na wykresie dostrzec nagromadzenie olbrzymich wolumenów, które były powodem wyhamowania spadków i odwrócenia kierunku ruchu. Na wykresie narysowała się prawdopodobna fala 1 lub A i korekta prosta ABC, która może być docelowo falą 2, bądź B wyższego rzędu. Przyjmując pozytywny scenariusz, iż rynek formuje impuls wzrostowy możemy spodziewać się wzrostów przynajmniej do szczytu fali 1, czyli do poziomu 65 zł. Podczas wczorajszej sesji pojawił się sygnał, który może dawać nadzieję na wzrosty, była nim formacja młota utworzona na sporym wolumenie, która zatrzymała się w pobliżu klastra geometrycznego. Możliwe są w przyszłości testy tego poziomu. Jeśli odbędą się one na malejącym wolumenie, to będzie to potwierdzenie naszego potencjalnego sygnału. Trzeba jednak pamiętać, że poziom zysk/ryzyko 16,5:1 wynika z bardzo ciasno ustawionego zlecenia stop loss-47,99 zł. Występuje duże prawdopodobieństwo wybicia zlecenia zabezpieczającego, jednak przy korzystnym rozwoju sytuacji pozycja ta może przynieść ponadprzeciętne zyski. 

 

Lubelski Węgiel Bogdanka podtrzymuje, że w tym roku wyprodukuje ok. 8,5 mln ton węgla, a IV kw. wydobędzie 2,5 mln ton węgla, poinformował prezes Zbigniew Stopa. Capex w 2015 r. może być niższy niż planowane 380 mln z

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 


 Partner projektu

 

 

Pełna analiza wyłącznie dla zalogowanych członków SII

 

Pełna treść artykułu dostępna za darmo po zalogowaniu się.

Zaloguj się Zarejestruj się

Zobacz również:

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

Zarząd Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, zgodnie z § 28 ust. 2 Statutu Stowarzyszenia, zawiadamia że na podstawie § 26 ust. 1 Statutu, zwołuje na dzień 20 czerwca 2018 r. na godzinę 9:30 Zwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się we Wrocławiu.

Zobacz więcej

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

Inwestorzy mieli wczoraj (tj. 16 maja) okazję przepytać Jacka Kościelniaka, Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych Energi. W centrum zainteresowania inwestorów znalazły się wyniki finansowe, inwestycje, głównie w Ostrołękę C, a także wycena giełdowa spółki.

Zobacz więcej

Lukratywny sygnał na Bogdance, Tauron potwierdza kierunek!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie