Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Google w trendzie wzrostowym po wynikach

Skomentuj artykuł
© blog.google/press/

Analityk techniczny Janusz Grabowski podjął się analizy spółek notowanych na indeksach NYSE i NASDAQ. W zestawieniu znalazły się: Apple, Alphabet Inc, Meta Platforms, Progressive Corporation, a także Micron Technology. 

Apple – NASDAQ

Notowania Apple znajdują się w trendzie horyzontalnym od połowy 2023 roku. Warto zauważyć, że to jedna ze spółek, której nie udało się przebicie poziomu ATH wraz z trwającą hossą na NASDAQ. Może się to jednak zmienić. Kurs w ostatnim czasie mocno skorygował do poziomu 163,61 $. RSI zaczęło wskazywać wyprzedanie. Do gry wszedł popyt, który starał się wybronić mocniejsze wsparcie strefy 163,61 $. Jednak prawdziwa zwyżka zaczęła się 03.05.2024. Opublikowane 02.05.2024 wyniki były powyżej rynkowego konsensusu, jednak nie wprowadziły zaskoczenia. EPS 1,53, prognoza 1,5. Zaś przychody 90,8 B, względem prognozy 90,32 B. Niemniej tego dnia również cały indeks próbował wyjść z korekty, co dało dodatkowe paliwo do wzrostów. Na  notowaniach pojawiła się wysoka luka wzrostowa, a świeca znalazła się ponad średnią MA200. Wygląda na to, że byki mogą liczyć na kontynuację zwyżki w kierunku oporów 189,72 $, a także 197,44 $. Tym samym setup z luką wzrostową wydaje się być ustawiony pod wzrosty. Negatywnym byłoby natomiast domknięcie luki dołem i przebicie wsparcia 163,61 $. Świadczyłoby to o sile podaży i mocnej słabości kupujących.

 

Apple – analiza wykresu, interwał dzienny

Apple – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie