Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Enter Air nie wyląduje na giełdzie?

© magann - Fotolia.com

Do momentu pisania artykułu Enter Air nie opublikował ostatecznej ceny akcji oraz ostatecznej liczby akcji oferowanych podczas IPO. Rynek obiegła informacja, że oferta spółki zostanie przełożona.

 

We wstępnym harmonogramie oferty okres przyjmowania zapisów przez inwestorów indywidualnych miał zakończyć się 30 czerwca br. W komunikacie z 1 lipca br. spółka poinformowała, że przedłuży proces budowy księgi popytu do 8 lipca 2015 roku. Argumentowała to trudną sytuacją panującą na rynkach finansowych, między innymi ze względu na sytuację związaną z Grecją. W następujący sposób przedłużenie budowy księgi popytu skomentował Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i Dyrektor Generalny Enter Air:

 

„W trakcie roadshow inwestorzy bardzo pozytywnie oceniali nasz biznes i rynek na którym działamy. Potwierdziły to deklaracje składane w procesie budowy księgi popytu do czasu załamania się negocjacji między Grecją, a jej kredytodawcami w ostatni weekend. Niestety wywołało to niepewność na rynkach finansowych i tym samym bardzo ostrożnie podejście w podejmowaniu jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych na giełdach. Biorąc to pod uwagę, a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, przedłużyliśmy budowę księgi popytu do 8 lipca. Liczymy, że do tego czasu sytuacja na rynkach ustabilizuje się.”

 

W dniu 9 lipca br. roku miał rozpocząć się okres składania zapisów przez inwestorów instytucjonalnych. Jednak jeszcze do godziny 12:00 spółka nie podała informacji o ostatecznej cenie emisyjnej (inwestorzy indywidualni mogli zapisywać się po maksymalnej cenie 19 zł za akcję) ani o ostatecznej liczbie oferowanych akcji. Powołując się na dwa źródła zaznajomione z transakcją Reuters poinformował, że spółka zawiesiła IPO ze względu na słabe warunki rynkowe. Jeden z informatorów podaje, że oferta może zostać wznowiona jeszcze w tym roku.

 

Enter Air oferował 7 mln akcji. Z oferty publicznej spółka chciała pozyskać około 100 mln zł. Giełda Gazety Parkiet pozyskała informacje, wedle których inwestorzy zgłosili chęć objęcia 5 mln oferowanych akcji po mniej niż 15 zł za akcje. 

 

Źródło: Enter Air, GG Parkiet, Reuters

 

Więcej:

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

Ruszyły zapisy na akcje właściciela popularnego serwisu internetowego CDA.pl. Inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje do 5 grudnia 2017 roku.

Zobacz więcej

Enter Air nie wyląduje na giełdzie?