Chat with us, powered by LiveChat

Czy kurs Artifex Mundi przełamie w końcu trend spadkowy?

Skomentuj artykuł
© lassedesignen – stock.adobe.com

Podczas gdy notowania akcji wielu producentów gier z warszawskiej giełdy w ostatnich latach mocno rosły, kurs Artifex Mundi systematycznie spadał, zaliczając kolejne historyczne dołki. W ostatnich dniach widać jednak pewne oznaki, że ten negatywny trend dla walorów zabrzańskiej spółki może się w końcu odwrócić.

 

Akcje Artifex Mundi zadebiutowały na warszawskiej giełdzie 17 listopada 2016 roku. Cena emisyjna w ofercie publicznej została ustalona na poziomie 22,5 zł, a w tamtym momencie rynkowa wycena firmy wynosiła blisko 240 mln zł. Spółka w ramach IPO pozyskała ponad 11 mln zł, które zamierzała przeznaczyć na dalszy rozwój, m.in. na produkcje free-to-play czy działalność wydawniczą.

 

Zobacz także:

 

Plany zarządu Artifex Mundi okazały się jednak zbyt ambitne. Spółka raz po raz zawodziła oczekiwania inwestorów, a jej kurs giełdowy systematycznie spadał. W ten sposób w marcu bieżącego roku wynosił już tylko 2 zł. Od momentu debiutu strata sięgała zatem ponad 91%! Czy jest szansa, aby ten negatywny trend w końcu odwrócić?

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII
Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie