Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Sytuacja techniczna spółek deweloperskich oraz perspektywa dla całej branży!

© ra2 studio - Fotolia.com

W dniu dzisiejszym bierzemy na pulpit wykresy spółek z branży deweloperskiej. Przygotowaliśmy przegląd sytuacji technicznej najciekawszych walorów z tego segmentu oraz indeksu WIG-DEWELOPERZY. Na które spółki warto zwrócić szczególną uwagę, a którymi nie należy zaprzątać sobie głowy?

1. Robyg

Jest to jeden z największych deweloperów działających w naszym kraju. Obecnie przeprowadza inwestycje w Gdańsku oraz Warszawie, jednak nie wyklucza zaistnienia również we Wrocławiu. Więcej informacji na temat spółki, popytu na rynku mieszkaniowym, czy wpływu programów rządowych na rynek mieszkań znajdą Państwo w poniższym wywiadzie z prezesem spółki Panem Arturem Ceglarzem.

 

 

 

My w tym momencie zajmiemy się już tylko tym, co lubimy najbardziej, czyli analizą wykresu. Poniżej zamieściliśmy wykres tygodniowy, na którym zaznaczyliśmy fale długo- oraz średnioterminowe. Z układu fal wynika, iż obecnie rynek rysuje ostatnią falę wzrostową trendu, w którym się znajduje praktycznie od roku 2012, w tym czasie spółka dała zarobić prawie 200%. Wielkość zysku nie oznacza, iż to już koniec wzrostów, gdyż na wykresie widoczny jest jeszcze potencjał wynikający z układu falowego. Kluczowym wydarzeniem będzie przebicie się przez opór, który wyznacza szczyt długoterminowej fali 3, czyli poziom 2,58 zł. 

 

2. Dom Development

Drugą analizowaną przez nas spółką jest Dom Development. Wywiad z Prezesem Zarządu spółki Panem Jarosławem Szanajcą znajdą Państwo w artykule, który pojawili się w ostatnim Akcjonariuszu. Dostępny jest on w tym miejscu. Znajdują się w nim informacje na temat wyników spółki za I półrocze br., planowanych inwestycji czy przyszłości całej branży deweloperskiej.

 

Wykres spółki jednoznacznie informuje nas, iż znajduje się ona w trendzie wzrostowym. W tym przypadku również od 2012 roku walor ten wzrósł o prawie 200 %. Obecnie na wykresie formuje się prawdopodobna ostatnia, piąta fala wzrostowa zatem w tym przypadku możemy dostrzec pewne podobieństwo do wykresu spółki Robyg. Poziomem, z którym w tej chwili walczy rynek jest szczyt średnioterminowej fali 1 wyznaczony na poziomie 55,49 zł, jeśli z powodzeniem uda się go pokonać, to następnym prawdopodobnym przystankiem może być obszar szczytu długoterminowej fali 3. Podsumowując, również i ta spółka w średnim terminie może przynieść zyski. 

 

Pełna treść artykułu dostępna za darmo po zalogowaniu się.

Zaloguj się Zarejestruj się

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

Sytuacja techniczna spółek deweloperskich oraz perspektywa dla całej branży!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie