Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Sytuacja techniczna spółek deweloperskich oraz perspektywa dla całej branży!

© ra2 studio - Fotolia.com

W dniu dzisiejszym bierzemy na pulpit wykresy spółek z branży deweloperskiej. Przygotowaliśmy przegląd sytuacji technicznej najciekawszych walorów z tego segmentu oraz indeksu WIG-DEWELOPERZY. Na które spółki warto zwrócić szczególną uwagę, a którymi nie należy zaprzątać sobie głowy?

1. Robyg

Jest to jeden z największych deweloperów działających w naszym kraju. Obecnie przeprowadza inwestycje w Gdańsku oraz Warszawie, jednak nie wyklucza zaistnienia również we Wrocławiu. Więcej informacji na temat spółki, popytu na rynku mieszkaniowym, czy wpływu programów rządowych na rynek mieszkań znajdą Państwo w poniższym wywiadzie z prezesem spółki Panem Arturem Ceglarzem.

 

 

 

My w tym momencie zajmiemy się już tylko tym, co lubimy najbardziej, czyli analizą wykresu. Poniżej zamieściliśmy wykres tygodniowy, na którym zaznaczyliśmy fale długo- oraz średnioterminowe. Z układu fal wynika, iż obecnie rynek rysuje ostatnią falę wzrostową trendu, w którym się znajduje praktycznie od roku 2012, w tym czasie spółka dała zarobić prawie 200%. Wielkość zysku nie oznacza, iż to już koniec wzrostów, gdyż na wykresie widoczny jest jeszcze potencjał wynikający z układu falowego. Kluczowym wydarzeniem będzie przebicie się przez opór, który wyznacza szczyt długoterminowej fali 3, czyli poziom 2,58 zł. 

 

2. Dom Development

Drugą analizowaną przez nas spółką jest Dom Development. Wywiad z Prezesem Zarządu spółki Panem Jarosławem Szanajcą znajdą Państwo w artykule, który pojawili się w ostatnim Akcjonariuszu. Dostępny jest on w tym miejscu. Znajdują się w nim informacje na temat wyników spółki za I półrocze br., planowanych inwestycji czy przyszłości całej branży deweloperskiej.

 

Wykres spółki jednoznacznie informuje nas, iż znajduje się ona w trendzie wzrostowym. W tym przypadku również od 2012 roku walor ten wzrósł o prawie 200 %. Obecnie na wykresie formuje się prawdopodobna ostatnia, piąta fala wzrostowa zatem w tym przypadku możemy dostrzec pewne podobieństwo do wykresu spółki Robyg. Poziomem, z którym w tej chwili walczy rynek jest szczyt średnioterminowej fali 1 wyznaczony na poziomie 55,49 zł, jeśli z powodzeniem uda się go pokonać, to następnym prawdopodobnym przystankiem może być obszar szczytu długoterminowej fali 3. Podsumowując, również i ta spółka w średnim terminie może przynieść zyski. 

 

Pełna treść artykułu dostępna za darmo po zalogowaniu się.

Zaloguj się Zarejestruj się

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Prezesem Zarządu LW Bogdanka SA, Krzysztofem Szlagą. Czat odbędzie się 27 listopada (poniedziałek) o godzinie 12:00. Zapraszamy do zadawania pytań już dziś w opcji off-line.

Zobacz więcej

Sytuacja techniczna spółek deweloperskich oraz perspektywa dla całej branży!