Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Sytuacja techniczna spółek deweloperskich oraz perspektywa dla całej branży!

© ra2 studio - Fotolia.com

W dniu dzisiejszym bierzemy na pulpit wykresy spółek z branży deweloperskiej. Przygotowaliśmy przegląd sytuacji technicznej najciekawszych walorów z tego segmentu oraz indeksu WIG-DEWELOPERZY. Na które spółki warto zwrócić szczególną uwagę, a którymi nie należy zaprzątać sobie głowy?

1. Robyg

Jest to jeden z największych deweloperów działających w naszym kraju. Obecnie przeprowadza inwestycje w Gdańsku oraz Warszawie, jednak nie wyklucza zaistnienia również we Wrocławiu. Więcej informacji na temat spółki, popytu na rynku mieszkaniowym, czy wpływu programów rządowych na rynek mieszkań znajdą Państwo w poniższym wywiadzie z prezesem spółki Panem Arturem Ceglarzem.

 

 

 

My w tym momencie zajmiemy się już tylko tym, co lubimy najbardziej, czyli analizą wykresu. Poniżej zamieściliśmy wykres tygodniowy, na którym zaznaczyliśmy fale długo- oraz średnioterminowe. Z układu fal wynika, iż obecnie rynek rysuje ostatnią falę wzrostową trendu, w którym się znajduje praktycznie od roku 2012, w tym czasie spółka dała zarobić prawie 200%. Wielkość zysku nie oznacza, iż to już koniec wzrostów, gdyż na wykresie widoczny jest jeszcze potencjał wynikający z układu falowego. Kluczowym wydarzeniem będzie przebicie się przez opór, który wyznacza szczyt długoterminowej fali 3, czyli poziom 2,58 zł. 

 

2. Dom Development

Drugą analizowaną przez nas spółką jest Dom Development. Wywiad z Prezesem Zarządu spółki Panem Jarosławem Szanajcą znajdą Państwo w artykule, który pojawili się w ostatnim Akcjonariuszu. Dostępny jest on w tym miejscu. Znajdują się w nim informacje na temat wyników spółki za I półrocze br., planowanych inwestycji czy przyszłości całej branży deweloperskiej.

 

Wykres spółki jednoznacznie informuje nas, iż znajduje się ona w trendzie wzrostowym. W tym przypadku również od 2012 roku walor ten wzrósł o prawie 200 %. Obecnie na wykresie formuje się prawdopodobna ostatnia, piąta fala wzrostowa zatem w tym przypadku możemy dostrzec pewne podobieństwo do wykresu spółki Robyg. Poziomem, z którym w tej chwili walczy rynek jest szczyt średnioterminowej fali 1 wyznaczony na poziomie 55,49 zł, jeśli z powodzeniem uda się go pokonać, to następnym prawdopodobnym przystankiem może być obszar szczytu długoterminowej fali 3. Podsumowując, również i ta spółka w średnim terminie może przynieść zyski. 

 

Pełna treść artykułu dostępna za darmo po zalogowaniu się.

Zaloguj się Zarejestruj się

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Sytuacja techniczna spółek deweloperskich oraz perspektywa dla całej branży!