Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Ergo Pro partnerem SII

Od marca 2015 roku Ergo Pro, spółka należąca do międzynarodowej potentata ubezpieczeniowego, niemieckiego koncernu Ergo, stała się oficjalnym partnerem merytorycznym Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII).


W ramach współpracy, eksperci Ergo będą wspierać Stowarzyszenie w zakresie tematyki ubezpieczeniowej, emerytalnej i demograficznej. Powstające w tym zakresie artykuły, analizy oraz komentarze często dotykają tematów związanych z demografią, zabezpieczeniem finansowym przyszłości lub ochroną ubezpieczeniową. Nasza wiedza i doświadczenie (także z rynków międzynarodowych) mogą stanowić cenną pomoc dla SII, a samo działanie wpisuje się również w naszą strategię komunikacyjną – mówi Peter Grudniak, prezes Ergo Pro.


Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych w październiku ubiegłego roku rozpoczęło akcję edukacyjną „Oszczędzaj na emeryturę”. Chcemy, aby wszyscy Polacy byli świadomi tego, że już dzisiaj, bez względu na wiek, bez względu na zamożność, trzeba oszczędzać, aby móc godnie żyć korzystać z tych środków podczas późnej starości. Celem wspomnianej akcji jest popularyzacja długoterminowego oszczędzania w kontekście emerytalnym. Ergo Pro - z uwagi na charakter prowadzonej działalności i atrakcyjne produkty emerytalne – bardzo dobrze wpisuje się w naszą akcję. Myślę, że również w tym zakresie będziemy mogli współpracować i zaprezentować naszym członkom oraz sympatykom jakie możliwości pojawiają się na rynku zabezpieczeń emerytalnych – mówi Łukasz Porębski, wiceprezes SII.


SII jest największą organizacją zrzeszającą inwestorów giełdowych w Polsce (blisko 11 000 członków). Działa na rynku od 1999 roku. Jednym z głównych celów Stowarzyszenia jest propagowanie zagadnień związanych z funkcjonowaniem rynku kapitałowego w Polsce.
Ekscytujące w naszej współpracy jest to, że będziemy mówić o ludziach, o ich potrzebach, zmieniających się postawach, trendach społecznych czyli wszystkim tym, co realnie – w krótkim i długim terminie - wpływa na rynek, konsumentów, inwestorów i co prowadzi do rozwoju firm – mówi Piotr Grzesik, doradca ds. PR w Ergo Pro.


Ergo Pro to międzynarodowa sieć dystrybucyjna Grupy Ergo. Oferta Ergo Pro w Polsce obejmuje programy ubezpieczeniowo – oszczędnościowe oraz produkty ochronne. Produktem flagowym jest Eventus DUO, pierwszy w Polsce program, łączący gwarancję świadczeń emerytalnych z inwestycją w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe. Ergo Pro jest wyłącznym dystrybutorem tego produktu w Polsce.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

20.03.2018, Newsroom

3 branże o najniższym poziomie wskaźnika P/E

20.03.2018, Newsroom

3 branże o najniższym poziomie wskaźnika P/E

Niska wartość wskaźnika P/E może świadczyć o wysokim poziomie zysków spółek należących do danego sektora przy stosunkowo niskiej wycenie rynkowej ich akcji.

Zobacz więcej

Ergo Pro partnerem SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie