Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Nowe największe byki i niedźwiedzie w WIG20

© olly - Fotolia.com

Przyglądamy się wykresom dwóch spółek z indeksu WIG20, PKN Orlen i LPP.

PKN Orlen

Na ostatniej sesji przed świętami mocno rosły akcje Orlenu. Na wykresie widoczna jest długa biała świeca, która zamknęła się ponad ceną 60 zł. Taki wzrost można tłumaczyć oczekiwaniem przez rynek wysokiej modelowej marży rafineryjnej spółki w marcu 2015 roku. W czwartek (02.04.2015) modelową marżę rafineryjną za marzec 2015 podał Lotos. Wyniosła ona 10,32 USD/bbl w porównaniu z 8,99 USD/bbl w lutym 2015.

 

Na wykresie tygodniowym Orlenu widać, że kurs akcji jest coraz bliżej maksimum z przełomu 2005 i 2006 roku. Przebicie tego poziomu otworzy drogę dalszym wzrostom. Wsparcia można wyznaczyć na poziomie lokalnych szczytów w okolicach 53 zł, a następnie na linii trendu wzrostowego, zapoczątkowanego w 2009 roku, która przebiega obecnie w okolicach 40 zł.

 

PKN Orlen - analiza techniczna

Źródło: stooq.pl

 

Więcej:

LPP

Kurs akcji LPP od półtora roku poruszał się w kanale bocznym pomiędzy 7 000 zł a 10 000 zł. Pierwsze wyłamanie dołem z kanału z początku marca okazało się fałszywe. Miesiąc później, na ostatniej sesji przed świętami, kurs akcji ponownie opuścił kanał dołem. Spadek poniżej dolnego ograniczenia kanału można tłumaczyć danymi sprzedażowymi za marzec, opublikowanymi przez spółkę. Przychody Grupy w marcu 2015 roku wzrosły 6% rok do roku, podczas gdy powierzchnia handlowa  zwiększyła się o 23% rdr. Dodatkowo zrealizowana marża brutto na sprzedaży była o 6 punktów procentowych niższa rok do roku i wyniosła 57% w marcu 2015.

 

Kolejnymi wsparciami dla ruchu akcji mogą być następujące po sobie okrągłe poziomy ceny, 6 000 zł i 5 000 zł, a następnie linia trendu wzrostowego, zapoczątkowana w 2006 roku, która przebiega obecnie w okolicach 4 300 zł.

 

LPP - analiza techniczna

Źródło: stooq.pl

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Nowe największe byki i niedźwiedzie w WIG20
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie