Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Dział Ochrony Praw

Dział Ochrony Praw

 

Dział Ochrony Praw Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych odpowiada za aktywne i wszechstronne wsparcie inwestorów indywidualnych, pomagając chronić ich interesy, udzielając merytorycznych porad z zakresu problematyki szeroko rozumianego rynku kapitałowego, a także angażując się w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i transparentności rynków finansowych w Polsce.


W ramach swojej aktywności Dział Ochrony Praw każdego roku udziela inwestorom indywidualnym około 2000 porad, jak również podejmuje na ich rzecz dziesiątki interwencji m.in. w spółkach publicznych, w domach maklerskich, czy też wobec akcjonariuszy większościowych. Dzięki zgłoszeniom samych inwestorów, ale także własnej inicjatywie, Dział Ochrony Praw kieruje liczne zawiadomienia do Komisji Nadzoru Finansowego, Giełdy Papierów Wartościowych oraz prokuratury, zawiadamiając o przypadkach naruszenia przepisów prawa na rynku finansowym, bądź potencjalnych przestępstwach.

 

Ponadto Dział Ochrony Praw reprezentuje grupy akcjonariuszy w postępowaniach sądowych oraz na walnych zgromadzeniach giełdowych spółek, uczestniczy w pracach nad zmianami przepisów prawa dotyczących rynku kapitałowego, jak również prowadzi publiczną Listę ostrzeżeń SII. Obok bezpłatnego wsparcia oferowanego Członkom SII z rozszerzoną składką i inicjatyw realizowanych na zasadzie pro bono Dział Ochrony Praw świadczy również szeroki wachlarz usług odpłatnych.

 


 

 Przyjmowanie zgłoszeń

Usługi odpłatne 

Przyjmowanie zgłoszeń

Usługi odpłatne

Stowarzyszenie na bieżąco przyjmuje zgłoszenia dotyczące wszelkich istotnych naruszeń praw inwestorów indywidualnych, jak i pozostałe korespondencje od Członków SII.

Dowiedz się więcej

Dział Ochrony Praw ze swoim zespołem doświadczonych specjalistów oferuje dodatkowo, zarówno Członkom SII, jak i osobom niebędącym Członkami SII, także usługi odpłatne.

Dowiedz się więcej

 

 

 

Bieżące interwencje

Lista ostrzeżeń SII

Eksperci SII radzą

Bieżące interwencje

Lista ostrzeżeń SII

Eksperci SII radzą

W ramach bieżących interwencji Stowarzyszenie każdego dnia analizuje liczne informacje otrzymywane od inwestorów, jak i komunikaty publikowane przez spółki giełdowe.

 

 

Dowiedz się więcej

Lista ostrzeżeń SII opiera się na dziewięciu obiektywnych kryteriach kwalifikacji i ma za zadanie ułatwiać procesy analityczne inwestorom oraz selekcję tych emitentów, których papiery wartościowe obarczone są większym ryzykiem.

Dowiedz się więcej

 Baza wiedzy  to zbiór ponad 100 odpowiedzi na najczęściej zgłaszane pytania i problemy inwestorów indywidualnych. To praktyczna i niezbędna wiedza, którą powinien posiadać każdy inwestor giełdowy.

 

Dowiedz się więcej

 

 

 

 

 

Logo SII