Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PlayWay ogłosił datę premiery nowej gry. Akcje odrabiają straty

PlayWay S.A.

Spółka znana z takich gier jak “Car Mechanic Simulator“ oraz “The Farm Manager“ podała termin premiery swojego nowego dzieła. Według najnowszych informacji, gra “Agony” zadebiutuje już 29 maja.

 

PlayWay w piątkowym raporcie podała datę premiery nowej gry “Agony”. Informację taką przekazał spółce dystrybutor nowego tytułu, firma Koch Media GmbH, która w tym dniu rozpocznie jej sprzedaż. Zgodnie z umową zawartą między stronami, Koch Media jest wydawcą gry w zakresie jej sprzedaży w formie fizycznej (pudełkowej) na PC, Xbox One oraz PS4. Dodatkowo firma zajmie się jej dystrybucją online na konsolach Xbox One i PS4. Nowa produkcja pozytywnie zakończyła proces certyfikacji, na podstawie którego przyznano jej najwyższy rating +18.

 

Polski producent gier zapowiedział również premierę “Agony” w serwisie Steam. Jej sprzedaż w tym sklepie internetowym rozpocznie się w tym samym dniu, czyli 29 maja. Podmiotem odpowiedzialnym za dystrybucję na tej platformie będzie twórca gry Madmind Studio, spółka zależna, działająca w ramach grupy PlayWay.

 

Aby jak najbardziej dopracować grę, spółka wynajęła dodatkowo zewnętrzne firmy, których zadaniem jest przetestowanie “Agony”. Oprócz tego Madmind Studio współpracuje z firmą z branży public relations, pomagającą jej w kontaktach z prasą oraz fanami.

 

Informacja dotycząca daty premiery gry “Agony” pozytywnie wpłynęła na kurs akcji spółki. Na starcie piątkowej sesji zyskiwały one nawet 6,5 procent, natomiast po południu skala wzrostu wynosiła około 2,5 procent.

 

PlayWay - wykres kursu akcji
PlayWay - wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl

 

Ostatnie dni upłynęły pod znakiem korekty akcji PlayWay. Spółka wyznaczyła historyczny szczyt notowań w dniu 10 kwietnia (o rekordowych notowaniach producentów gier pisaliśmy w jednej z poprzednich analiz). Wówczas za jedną akcję producenta gier trzeba było zapłacić 117 zł, a obecnie walor ten kosztuje około 100 zł. Powodem przeceny było m.in. zamieszanie związane z grą “The Farm Manager 2018”. Po znakomitej premierze w serwisie Steam, grę zdjęto z platformy ze względu na roszczenie firmy United Independent Entertainment GmbH. Firma ta jest zdania, że PlayWay dystrybuując grę Farm Manager 2018 narusza postanowienia umowy z dnia 13 maja 2013 roku. Zarząd PlayWay w prowadzonych przez siebie działaniach nie widzi jednak żadnych nieprawidłowości.

 

Problem dotyczący gry The Farm Manager nie jest nowy. W prospekcie emisyjnym PlayWay zwracało uwagę na spór ze spółką UIG Entertainment GmbH dotyczący naruszenia przez nią umowy licencyjnej dla tytułu “Professional Farmer 2014”. Konsekwencją tego było wypowiedzenie przez PlayWay powyższej umowy, UIG Entertainment GmbH zarzuciła natomiast spółce wykorzystanie do produkcji gier elementów z wcześniejszego projektu.

 

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

PlayWay ogłosił datę premiery nowej gry. Akcje odrabiają straty
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie