Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Elektrotim z mocną reakcją popytu

Skomentuj artykuł
© Peterschreiber.Media - stock.adobe.com

Analityk techniczny Janusz Grabowski podjął się analizy 5 spółek z polskiego parkietu, w zestawieniu znalazły się spółki notowane na GPW. Elektrotim, Playway, 11 Bit Studios, Toya oraz Action.

Action

W dniu wczorajszym doczekaliśmy się mocnej reakcji popytowej na notowaniach Action. Sesja rozpoczęła się bardzo mocną luką wzrostową. Podczas wzrostu pojawił się także bardzo wysoki słupek wolumenu popytowego. Jest to sygnał pozytywny. Oporem dla wzrostów są okolice 23,70 zł, a w przypadku przebicia kolejnego można byłoby się spodziewać na poziomie 24,70 zł. Oscylator RSI wszedł w strefę wykupienia, co jest naturalne przy tak mocnym ataku popytu. Wsparcia należałoby się spodziewać przede wszystkim w okolicach luki wzrostowej, a pod nią w okolicach 19,18 zł. Niedaleko od tego miejsca przebiega także średnia MA200. Warto też odnotować, że nad poziomem oporu 27,70 zł znajduje się niedomknięta luka bessy z 2015 roku. Może być to średnioterminowy cel dla byków.

 

Action – analiza wykresu, interwał dzienny

Action – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie