Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki odzieżowe pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: media.lppsa.com

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży odzieżowej.

Vistula Retail Group

Od 3 lat wycena przemieszcza się ruchem horyzontalnym, z wyraźną tendencją do obniżania lotów, gdyż szczyty kolejnych fal wzrostowych docierają do coraz niższych poziomów. Obecnie główna strefa obronna zlokalizowana jest przy 3.2 zł i jeśli byki chcą jeszcze myśleć o jakimś zrywie to bezwzględnie muszą ją wybronić. Swoiste przeciąganie liny idealnie obrazuje skakanie kursu względem średnich kroczących oraz niemalże poziome usytuowanie MA200 z interwału dziennego. Gdyby popyt wyprowadził teraz falę zwyżkującą to pierwszych trudności można się spodziewać przy czerwonej linii, a więc w rejonach 3.5 zł, a następnych na strefie podażowej przy 3.75 zł. Powyżej jest jeszcze opór na 4.1 zł. Natomiast zejście pod 3.2 zł skomplikuje sytuację byków i grozić będzie rozwinięciem przeceny. Następne wsparcie umiejscowione jest przy 3 zł i w tych rejonach przebiega aktualnie także zielona linia trendu. Jej przełamanie będzie ostatecznym potwierdzeniem przejęcia kontroli nad rynkiem przez obóz niedźwiedzi. Kolejne wsparcia są przy 2.65 zł oraz 2 zł.

 

 

Vistula Retail Group – analiza wykresu, interwał dzienny

Vistula Retail Group – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Vistula Retail Group – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Vistula Retail Group – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie