Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Kruk z szansą wybicia ważnego oporu

Skomentuj artykuł
© ARMMY PICCA - stock.adobe.com

Analityk techniczny Janusz Grabowski podjął się analizy 5 dużych spółek z polskiego parkietu, w zestawieniu znalazły się spółki: Kruk, Dino, Playway, CCC oraz Kęty.

Kruk

Notowania spółki Kruk wciąż znajdują się pod ważnym oporem 479,80 zł. Warto jednak zauważyć mocny wolumen, który wskazuje chęci popytu do przebicia tej strefy. Niestety póki co, każde lekkie wybicie kończy się górnymi cieniami świec, co świadczy o nawisie podaży w okolicach strefy oporu. Warto jednocześnie zaobserwować, że kurs wciąż znajduje się ponad średnią EMA50. Gdy kurs stykał się z tą średnią niejednokrotnie dochodziło do mocniejszej reakcji popytowej. Na tą chwilę jednak wciąż trwa konsolidacja pod oporem. Gdyby bykom powiódł się atak i przebicie poziomu oporu górą to mielibyśmy nowy poziom ATH. Wsparcie stanowią okolice 456,50 zł, a kolejnego należałoby upatrywać dopiero w okolicach strefy blisko 400 zł.

 

Kruk – analiza wykresu, interwał dzienny

Kruk – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie