Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

3 mocno zwyżkujące spółki w styczniu. Co podpowiada analiza techniczna?

© tadamichi - Fotolia.com

Przeglądamy wykresy spółek, które mocno rozpoczęły 2018 rok. Czy wysokie, dwucyfrowe wzrosty w zaledwie miesiąc to dobry prognostyk na resztę roku? Odpowiedzi poszukamy, posługując się narzędziami analizy technicznej.

Maxcom

Walory Maxcom odbiły się od dna, zyskując w samym styczniu 45,7%. Na poziomach powyżej 20 zł pojawiły się większe wolumeny, a kurs obronił ten poziom. Z początkiem roku notowania domknęły lukę spadkową z listopada 2017 roku i zwyżkowały powyżej 30 zł. Z punktu widzenia analizy technicznej buduje to pozytywną perspektywę, z ważnym wsparciem na poziomie 26 zł. Jednak należy pamiętać, że spółka jest notowana na giełdzie niecały rok i w tym czasie przecena sięgnęła 66%. Do tego płynność jest niska, choć w ostatnich miesiącach nieco się poprawiła.

 

Maxcom – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 


 

Partner strategiczny

 

 

Członkowie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych mogą skorzystać ze specjalnej oferty domu maklerskiego Noble Securities, między innymi z prowizji 0,18% na zakup akcji.

 

Więcej informacji o ofercie


Krynica Vitamin

Notowania Krynicy Vitamin zwyżkowały w styczniu o 39%. Spółka zadebiutowała pod koniec 2015 roku i praktycznie od debiutu kurs akcji poruszał się w trendzie wzrostowym. Początek roku to mocne odbicie notowań, któremu towarzyszyło pokonanie linii trendu spadkowego oraz 200-okresowej średniej kroczącej. Warto też wspomnieć, że w okolicach dołka 3,5 zł notowaniom towarzyszyły zwiększone wolumeny. Pomimo tego, płynność na walorach spółki wciąż pozostawia wiele do życzenia.

 

Krynica Vitamin – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

PlayWay

Na koniec deweloper gier, którego kurs akcji zwyżkował w styczniu o 30,8% i wyznaczył nowe, historyczne maksima. Wyznaczenie nowego maksimum jest klasycznym pozytywnym sygnałem analizy technicznej. Dodatkowo, notowaniom PlayWay w ostatnich tygodniach towarzyszyły zwiększone wolumeny, co jest kolejnym pozytywnym argumentem.  Można również wspomnieć o obronie linii trendu wzrostowego oraz 200-okresowej średniej kroczącej w 2017 roku. 

 

PlayWay – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 


 

Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)

Poniedziałek, 12.02, godzina 14:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Weź udział 

Playlista ze wszystkimi analizami

 


 

 

--

Projekt „ATrakcyjne Spółki” ma tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autorów i nie stanowią „rekomendacji inwestycyjnych” w rozumieniu przepisów art. 3 ust. 1 pkt 35) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz.U.UE.L.2014.173.1 z dnia 2014.06.12) ani „informacji rekomendującej” w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 34) ww. Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715), lub jakiejkolwiek porady. Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

3 mocno zwyżkujące spółki w styczniu. Co podpowiada analiza techniczna?