Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

3 mocno zwyżkujące spółki w styczniu. Co podpowiada analiza techniczna?

© tadamichi - Fotolia.com

Przeglądamy wykresy spółek, które mocno rozpoczęły 2018 rok. Czy wysokie, dwucyfrowe wzrosty w zaledwie miesiąc to dobry prognostyk na resztę roku? Odpowiedzi poszukamy, posługując się narzędziami analizy technicznej.

Maxcom

Walory Maxcom odbiły się od dna, zyskując w samym styczniu 45,7%. Na poziomach powyżej 20 zł pojawiły się większe wolumeny, a kurs obronił ten poziom. Z początkiem roku notowania domknęły lukę spadkową z listopada 2017 roku i zwyżkowały powyżej 30 zł. Z punktu widzenia analizy technicznej buduje to pozytywną perspektywę, z ważnym wsparciem na poziomie 26 zł. Jednak należy pamiętać, że spółka jest notowana na giełdzie niecały rok i w tym czasie przecena sięgnęła 66%. Do tego płynność jest niska, choć w ostatnich miesiącach nieco się poprawiła.

 

Maxcom – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 


 

Partner strategiczny

 

 

Członkowie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych mogą skorzystać ze specjalnej oferty domu maklerskiego Noble Securities, między innymi z prowizji 0,18% na zakup akcji.

 

Więcej informacji o ofercie


Krynica Vitamin

Notowania Krynicy Vitamin zwyżkowały w styczniu o 39%. Spółka zadebiutowała pod koniec 2015 roku i praktycznie od debiutu kurs akcji poruszał się w trendzie wzrostowym. Początek roku to mocne odbicie notowań, któremu towarzyszyło pokonanie linii trendu spadkowego oraz 200-okresowej średniej kroczącej. Warto też wspomnieć, że w okolicach dołka 3,5 zł notowaniom towarzyszyły zwiększone wolumeny. Pomimo tego, płynność na walorach spółki wciąż pozostawia wiele do życzenia.

 

Krynica Vitamin – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

PlayWay

Na koniec deweloper gier, którego kurs akcji zwyżkował w styczniu o 30,8% i wyznaczył nowe, historyczne maksima. Wyznaczenie nowego maksimum jest klasycznym pozytywnym sygnałem analizy technicznej. Dodatkowo, notowaniom PlayWay w ostatnich tygodniach towarzyszyły zwiększone wolumeny, co jest kolejnym pozytywnym argumentem.  Można również wspomnieć o obronie linii trendu wzrostowego oraz 200-okresowej średniej kroczącej w 2017 roku. 

 

PlayWay – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 


 

Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)

Poniedziałek, 12.02, godzina 14:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Weź udział 

Playlista ze wszystkimi analizami

 


 

 

--

Projekt „ATrakcyjne Spółki” ma tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autorów i nie stanowią „rekomendacji inwestycyjnych” w rozumieniu przepisów art. 3 ust. 1 pkt 35) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz.U.UE.L.2014.173.1 z dnia 2014.06.12) ani „informacji rekomendującej” w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 34) ww. Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715), lub jakiejkolwiek porady. Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

3 mocno zwyżkujące spółki w styczniu. Co podpowiada analiza techniczna?
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie