Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Grupa GTC w poważnych tarapatach, Budimex otwiera drogę do wzrostów!

Po zamknięciu środowej sesji wyselekcjonowaliśmy dwie spółki, których sytuacja techniczna warta jest szczególnej uwagi. Pierwszym walorem jest Grupa GTC, której wzrosty trwające od lutego 2015 roku wydają się być poważnie zagrożone. Ponadto, aktualizujemy sytuację spółki Budimex, na której wykresie byki wygrały bardzo istotną bitwę z niedźwiedziami. 

  

Specjalny odcinek analizy technicznej na żywo 

Poniedziałek, 06.02, godzina 18:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Weź udział

 


 

Sygnał negatywny:

 

         1. Grupa GTC

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Z książkowym przykładem korekty ABC mamy do czynienia na wykresie spółki GTC. Co więcej, warto zauważyć, że kurs zatrzymał się w istotnym miejscu dla historii notowań, który wielokrotnie był oporem (czerwona linia). Niestety również w obecnej sytuacji rynek respektuje ten poziom rysując formację spadającej gwiazdy. Te wszystkie sygnały złączone razem składają się na bardzo negatywny obraz sytuacji notowań Grupy GTC. Prawdopodobnie niedługo będziemy mieli do czynienia z zakończeniem wzrostów trwających od lutego 2015 roku. 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl 

 

 

Sygnał pozytywny:

 

              2.  Budimex

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

W dniu wczorajszym pisaliśmy o bardzo istotnym miejscu, w jakim znalazły się notowania spółki Budimex. Na szczęście dla akcjonariuszy podczas środowej sesji byki pokazały "rogi", co zaowocowało skutecznym przebiciem się przez poziom oporu. Co więcej, również wskaźnik MACD wygenerował sygnał kupna. Biorąc pod uwagę sytuację techniczną oraz solidną pozycję waloru wśród spółek budowlanych w Polsce, Budimex wydaje się być dobrym typem dla inwestorów długoterminowych. 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 

 

 Partnerem technologicznym projektu ATrakcyjne Spółki jest serwis inwestorski ATSkaner.pl

 

 


    

 

 

 

 

-

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", są tylko i wyłącznie subiektywną opinią autora i nie są rekomendacją w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd SII oraz autor nie ponoszą odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego opracowania

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Grupa GTC w poważnych tarapatach, Budimex otwiera drogę do wzrostów!