Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Akcje Gobarto zostają na giełdzie. NWZ zostało odwołane

© olly – Fotolia.com

Firma Cedrob, dominujący akcjonariusz Gobarto, cofnęła wniosek o zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, w którego porządku obrad znajdowały się punkty dotyczące między innymi wycofania spółki Gobarto z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a także emisji akcji bez prawa poboru.

 

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Gobarto zostało zwołane na 7 lutego 2017 roku. Udział w nim zapowiedziało wielu drobnych akcjonariuszy Gobarto, przeciwnych wycofaniu tej spółki z giełdowego obrotu, a także emisji akcji z pozbawieniem prawa poboru, która docelowo miała zostać skierowana do firmy Cedrob. Ponadto w obradach miało uczestniczyć Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, któremu można było udzielić pełnomocnictwa do udziału w tym walnym zgromadzeniu.

 

Firma Cedrob zdecydowała jednak o cofnięciu wniosku o zwołanie tego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, uzasadniając to niesatysfakcjonującym wynikiem zakończonego w poprzednim tygodniu wezwania na akcje Gobarto. Jak się okazało, firma Cedrob skupiła w nim akcje stanowiące 16,98% ogólnej liczby głosów Gobarto i zwiększyła swoje zaangażowanie w giełdowej spółce do około 83%. Tymczasem, jak podawano wcześniej, jednym z jej zamiarów było przeprowadzenie procedury przymusowego wykupu akcjonariuszy mniejszościowych Gobarto, do czego wymagane jest przekroczenie progu 90% ogólnej liczby głosów.

 

– Odstąpienie od żądania poddania pod głosowanie przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki uchwały w sprawie zniesienia dematerializacji jej akcji oraz wycofania ich z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW, podyktowane jest faktem, iż ogłoszone przez Cedrob S.A. w dniu 9 listopada 2016 roku (...) wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji Spółki nie doprowadziło do nabycia przez Cedrob S.A. zakładanej w wezwaniu  liczby akcji Spółki. Istniejące w wyniku rozlilczenia wskazanego powyżej wezwania rozwodnienie akcji Spółki uzasadnia utrzymanie przez Spółkę statusu spółki publicznej i umożliwienie jej akcjonariuszom obrotu akcjami Spółki w ramach rynku regulowanego, zapewniającego odpowiednią płynność akcji  – podała firma Cedrob w oświadczeniu przesłanym do spółki Gobarto.

 

Jednocześnie firma Cedrob poinformowała, że póki co rezygnuje z zamiaru poddania pod głosowanie przez walne zgromadzenie uchwały dotyczącej podwyższenia kapitału zakładowego Gobarto w drodze emisji nowych akcji z wyłączeniem prawa poboru.

 

– (...) w związku z wciąż trwającymi rozmowami z podmiotami zainteresowanymi współfinansowaniem programu inwestycyjnego Grupy Cedrob oraz Spółki, w tym z wykorzystaniem innych potencjalnych sposobów niż poprzez emisję akcji Spółki, nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje dotyczące harmonogramu, skali oraz dokładnego sposobu finansowania inwestycji w Grupie Cedrob, w tym w Spółce. Jednocześnie Cedrob nie wyklucza, że uzgodniony sposób finansowania rozwoju Grupy Cedrob i Spółki będzie obejmował zapewnienie środków Spółce w drodze objęcia jej akcji wyjaśniła firma Cedrob.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

17.11.2017, Newsroom

Grupa Azoty osiągnęła w III kw. historyczny zysk EBITDA na poziomie 255 mln zł

17.11.2017, Newsroom

Grupa Azoty osiągnęła w III kw. historyczny zysk EBITDA na poziomie 255 mln zł

Spółka pochwaliła się poprawą wyników finansowych w III kw. 2017 roku. Na poziomie zysku EBITDA wszystkie segmenty działalności wykazały dodatnią kontrybucję.

Zobacz więcej

Akcje Gobarto zostają na giełdzie. NWZ zostało odwołane