Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Monnari u progu lokalnej korekty

Skomentuj artykuł
© Ipopba - stock.adobe.com

Analityk techniczny SII, Janusz Grabowski, przygotował na dziś zestawienie z analizą 5 ciekawych wykresów spółek notowanych na GPW, w tym: Monnari, Wirtualna Polska, ZE PAK, Lubawa oraz Gobarto.

Lubawa

Warto odświeżyć sobie notowania spółki Lubawa po dzisiejszej sesji, po odbytym w dniu wczorajszym Inwestorzy Live. Ostatecznie sesja w dniu wczorajszym zakończyła się spadkiem o 9,70%. Tym samym świeca przecięła zniesienie Fibo 0,618, ulokowane na poziomie 2,52 zł. Ostatnimi dwoma bastionami popytu mogą być natomiast: średnia MA100, na której ostatnio doszło do odbicia, a także poziom ostatniego lokalnego dołka tj. 2,00 zł. Wybicie dołem tego wsparcia byłoby z pewnością negatywnie odebrane, a podaż mogłaby przyspieszyć. Na korzyść niedźwiedzi wydaje się być także układ oscylatora MACD, który mimo niewielkiego odchylenia od osi zera przybiera formę, w której linie MACD i Signal mogłyby w niedługim czasie przeciąć się w sygnale uznawanym za podażowy. W przypadku jednak, gdyby któreś ze wsparć się wybroniło to oporem dla ewentualnych, krótkoterminowych wzrostów może być strefa między poziomem 2,84 zł, a ulokowanym na zniesieniu Fibo 0,50 oporze 2,99 zł (psychologiczne 3,00 zł).

 

Lubawa – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

  

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie