Chat with us, powered by LiveChat

SII Poleca - Kapitalne koncerty

Skomentuj artykuł
fot. Paweł Wroniszewski

W sobotę 21 grudnia odbył się koncert „Czarno-białe ślady” dedykowany twórczości Grzegorza Ciechowskiego. To kolejne wydarzenie w ramach „Kapitalnej Warszawy”, projektu zainicjowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

GPW  i partnerzy programu „Kapitalna Warszawa” zapraszają na Koncert Galowy „Śpiewamy Młynarskiego”

„Kapitalna Warszawa” to inicjatywa Giełdy adresowana do mieszkańców i gości stolicy. Jej celem jest propagowanie wiedzy o giełdzie i  rynku kapitałowym, przybliżenie społeczeństwu jego funkcji, dużego znaczenia, jakie odgrywa w Europie oraz tego, jak pozytywny wizerunek rynku promuje samą Warszawę. „Kapitalna Warszawa” to przestrzeń, w którym ekonomia spotyka się z ambitną kulturą i sztuką – to koncerty, spotkania, wystawy, spojrzenie na rynek z zupełnie innej strony.

 

- Realizacja marzenia o Warszawie, jako centrum finansowym naszego regionu Europy wymaga nie tylko sprawnego i godnego zaufania biznesu - mówi Adam Maciejewski, Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i pomysłodawca projektu. - Wymaga też powszechnej znajomości i akceptacji społecznej dla rynku kapitałowego, stąd tak szeroko adresowana idea Kapitalnej Warszawy. Chciałbym, by inicjatywa ta zjednoczyła wszystkie podmioty polskiego rynku kapitałowego wokół tej ważnej dla nas idei promocji rynku i jego niezmiernie użytecznych funkcji oraz promocji Warszawy, jako centrum kapitałowego.

  

Koncert „Czarno-białe ślady” jest kolejnym wydarzeniem realizowanym w ramach tego projektu i adresowanym do mieszkańców Warszawy, w tym fanów Republiki oraz Depresjonistów w dwunastą już rocznicę odejścia Grzegorza Ciechowskiego. Zagrali dwaj liderzy formacji rockowej Bończyk/Krzywański. Ten kameralny występ, bazujący na dwóch gitarach akustycznych, harmonijce i tamburynie odbył się w dawnej siedzibie urzędu cenzorskiego przy ul. Mysiej 3. W programie imprezy znalazły się między innymi: „Biała flaga”, „Sexy doll”, „Obcy astronom”, „Nie pytaj o Polskę”, „Nieustanne tango”, „Odchodząc”, „Koniec czasów” oraz songi Depresjonistów w aranżacjach ex-gitarzysty Republiki.

 

fot. Paweł Wroniszewski

 

Dla wielu fanów Republiki, koncert w ramach „Kapitalnej Warszawy” był pierwszą od wielu lat okazją do posłuchania utworów tego znakomitego zespołu. Na bis artyści wykonali niezapomniany utwór „Śmierć w bikini”, co wywołało euforię publiczności. Być może ten koncert, tak dobrze przyjęty przez fanów, zapoczątkuje tradycję cyklicznej imprezy w Warszawie poświęconej pamięci Grzegorza Ciechowskiego.

 

fot. Paweł Wroniszewski

 

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie i partnerzy „Kapitalnej Warszawy” zapraszają na kolejne wydarzenie. Już 27 stycznia 2014 r. w Teatrze Ateneum odbędzie się Koncert Galowy „Śpiewamy Młynarskiego” połączony z koncertem laureatów I edycji Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, który odbył się we wrześniu 2013 r. w sopockiej Zatoce Sztuki.  W stołecznym Teatrze Ateneum zaprezentuje się szóstka laureatów Festiwalu: Dominika Barabas, Ewa Błachnio, Julianna Dorosz, Piotr Kosewski, Małgorzata Nakonieczna i Agata Zakrzewska. Wystąpią również m.in.: Joanna Trzepiecińska, Klementyna Umer, Wiktor Zborowski i Jacek Bończyk. Koncert poprowadzi Wojciech Młynarski.

 


  

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest największą giełdą regionu Europy Środkowej i Wschodniej i organizuje obrót na jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków kapitałowych w Europie. GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. GPW rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 9 listopada  2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Więcej informacji na stronie www.gpw.pl

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie