Chat with us, powered by LiveChat

XTB Social już działa. Inwestowanie społecznościowe dla chętnych

Skomentuj artykuł
© Smile Studio AP - stock.adobe.com

XTB kontynuuje wprowadzanie nowości do oferty. Tym razem broker dołożył inwestowanie społecznościowe. W kolejce czekają jeszcze m.in. rachunki IKE i IKZE.

 

XTB Social, bo tak nazywa się nowa usługa, to zdaniem brokera rozwiązanie społecznościowe, które umożliwi obserwowanie najlepszych inwestorów, przeglądanie ich najważniejszych statystyk, składu portfela oraz otrzymywanie powiadomień o ich najnowszych transakcjach.

 

– Social to dodatkowa funkcjonalność, która umożliwia obserwowanie nie tylko najlepszych inwestorów, ale także znajomych inwestujących z XTB - składu ich portfela, historii transakcji czy statystyk inwestycyjnych. Ranking liderów bazuje na algorytmie, który uwzględnia zyskowność portfeli względem ryzyka oraz inne kryteria takie jak poziom dywersyfikacji, koncentracji, ryzyka. Social umożliwia również otrzymywanie powiadomień o transakcjach obserwowanego użytkownika – informuje XTB.

 

Polska jest pierwszym rynkiem, na którym XTB uruchamia nową usługę Social. W najbliższych miesiącach pojawić się ma na innych rynkach. Wcześniej XTB różne rozwiązania wprowadzało najpierw na rynkach zagranicznych (np. Rumunia czy Hiszpania), a dopiero potem wprowadzało w Polsce.

 

– Funkcje społecznościowe bazujące na zaangażowaniu użytkowników stają się niezwykle popularne. Social ma wypełnić lukę, którą dostrzegamy na rynku finansowym. Social to usługa, która pomoże naszym klientom rozwinąć ich własne strategie inwestycyjne.  Obserwowanie transakcji przynoszących zyski, jak i tych generujących straty, może być ważną lekcją. Kluczowe jest, że kontrola nad własnymi inwestycjami zawsze pozostaje w rękach inwestora – mówi Omar Arnaout, prezes zarządu XTB.

 

Inwestorzy korzystający z usługi Social będą mogli obserwować profile publiczne innych inwestorów. W tym celu nie będzie wymagane udostępnienie podglądu własnego profilu. Decyzję taką podjąć i zmienić można w każdej chwili.

 

XTB informuje też, że dane profili udostępnianych w ramach usługi Social są w pełni zanonimizowane, czyli na żadnym etapie nie są widoczne wartości portfela czy wielkości transakcji (przekazywane są jedynie dane dotyczące procentowego udziału aktywów w danym portfelu).

 

 

 

🟢Zobacz też: Testujemy nową usługę XTB „Plany inwestycyjne”

IKE i IKZE w drugiej połowie roku

XTB Social to jedna z innowacji, które zostały zapowiedziane już pod koniec stycznia. Dwa tygodnie temu klienci XTB zyskali możliwość wygodniejszej wymiany walut na rachunkach inwestycyjnych.

 

🟢 O XTB podyskutujesz też na Forum SII

 

Na wdrożenie czekają jeszcze m.in. rachunki IKE i IKZE (planowane na III kwartał 2024 r.), wprowadzenie handlu obligacjami korporacyjnymi i skarbowymi czy portfel wirtualny z kartą wielowalutową.

 

XTB opublikowało dziś raport roczny zawierający szereg informacji o spółce i jej strategii. Dokument pobrać można klikając tutaj. W 2023 roku spółka osiągnęła rekordowe skonsolidowane przychody, wynoszące 1,6 mld złotych oraz zysk netto na poziomie 791 mln złotych. Tylko w samym 2023 roku XTB pozyskało rekordowe 312 tys. klientów, a ogólna ich liczba przekroczyła milion.

 

– Przed nami bardzo intensywne miesiące, w których zadebiutujemy z nowymi produktami i usługami. Wierzę, że dzięki temu podwojenie tej liczby klientów będzie kwestią niezbyt długiego czasu. Nasz cel na 2024 rok jest niezmienny i w
każdym kwartale chcielibyśmy powitać od 65 tys. do 90 tys. nowych użytkowników naszej platformy – dodaje Omar Arnaout.

 

🔴🟢 Specjalna oferta dla członków SII

 

Każdy członek SII, który posiada rachunek rzeczywisty w XTB, może cieszyć się zwiększonym do 120 000 EUR limitem transakcji z prowizją 0%. Dodatkowo, w ciągu 30 dni od otwarcia rachunku w XTB możesz otrzymać za darmo jedną z książek o inwestowaniu.

 

Więcej na ten temat w sekcji Zniżki.

Autor artykułu

 

Michał Żuławiński, redaktor SII Michał Żuławiński, redaktor SII

W latach 2012-2021 związany z redakcją Bankier.pl, w której odpowiadał za obszar Rynki. Od 2022 r. redaktor w Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych. Autor licznych artykułów i analiz dotyczących głównie rynków finansowych, gospodarki oraz działalności banków centralnych. Laureat nagrody specjalnej NBP w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych im. Władysława Grabskiego.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie