Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 7️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW/NC - czy akcje Agrotonu pokonają silny opór?

Skomentuj artykuł

Ekspert SII bierze dziś pod lupę 7 ciekawych wykresów spółek notowanych na GPW oraz NC, w tym:  Ferro, Bank Handlowy, Action, Rafako, Bumech, Agroton oraz Softblue.

 

Zobacz także:

Ferro

Negatywny scenariusz rozwinął się na notowaniach spółki Ferro. Po długim trendzie wzrostowym rozpoczętym w okolicach dołka covidowego z marca 2020 doszło tu do uformowania się formacji klina zwyżkującego. Ostatecznie po czterech odbiciach od górnego ograniczenia klina doszło do wybicia go dołem, przez co utworzył się trend spadkowy. Obecnie można wyznaczyć kanał równoległy tego trendu. W międzyczasie doszło także do przebicia dołem średniej MA200, a na średnich MA50/200 doszło do przecięcia w formie "krzyża śmierci". Obecnie kurs znajduje się na wsparciu okolic 31,50 zł. Po dwóch ostatnich świecach, gdzie knoty świec skierowane są do dołu widać, że popyt stara się obronić ten poziom. Jeśli zaś doszłoby do wybicia tego wsparcia, to niższych należy oczekiwać na poziomach: 27,30 zł, 26,20 zł oraz 23,70 zł. Natomiast jeśli doszłoby do odbicia od wspomnianego poziomu, popyt musiałby się zmierzyć z górnym ograniczeniami klina. Dopiero jego wybicie byłoby sygnałem pozytywnym, który mógłby doprowadzić do poziomów oporów: 35,90 zł, 36,90 zł, 39,20 zł.

 

Ferro – analiza wykresu, interwał dzienny

 

 

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Bank Handlowy

Kurs banku Handlowego znajduje się w trendzie wzrostowym od okolic października 2020. Notowania poruszają się w kanale trendu równoległego. Od dołu kursu często broni średnia MA50, dobrze obrazująca tu siłę trendu. Zaś poniżej kanału trendu przebiega średnia MA200. Na tą chwilę układ średnich typowy jest dla trwających trendów wzrostowych z nastawieniem na kontynuację (równoległy układ średnich). W przypadku wzrostu należałoby spodziewać się oporów w okolicach: 69,80 zł i 74,00 zł. Natomiast jeśli miałoby tu dojść do formowania się scenariusza negatywnego to z pewnością doszłoby do wybicia średniej MA50 dołem, a niżej do przebicia dołem kanału trendu. Wsparć wówczas należy oczekiwać na poziomach: 59,60 zł, 57,90 zł oraz 47,00 zł.

 

Handlowy – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie