Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 7️⃣ wykresów spółek zagranicznych (15.02.2022) - kurs akcji Microsoft w ciekawym miejscu

Skomentuj artykuł

Ekspert SII bierze dziś pod lupę 7 ciekawych wykresów spółek zagranicznych, z rynków NYSE,  LSE oraz Euronext, w tym:  Microsoft, GameStop, Visa, Uber, Saratoga Investment Corp New, KBC Groep, Taiwan Semiconductor Manufacturing Company.

 

Zobacz także:

Microsoft, (NASDAQ)

Kurs spółki Microsotf znalazł się w ciekawym miejscu technicznym. Notowania spółki znajdują się w wieloletnim trendzie wzrostowym. Jednak w ostatnim czasie doszło tutaj do wybicia dołem linii trendu wzrostowego, która wspierała cenę spółki od początku listopada 2020. Dodatkowo ostatnio uformowane lokalne górki i szczyt stawiają pytanie o możliwość utworzenia się niebawem formacji głowy i ramion (RGR), co w przypadku potwierdzenia byłoby sygnałem na korzyść podaży. Obecnie broni się wsparcie średniej MA200. Jej wybicie byłoby kolejnym zwiastunem na korzyść niedźwiedzi. Wówczas należałoby oczekiwać wsparć w okolicach: strefy okolic 276-280 $, oraz poziomów wsparć: 261,16 $, 244,35 $, 225,78 $. Jeśli bykom udałoby się wybronić wsparcia, to pierwszych oporów należy oczekiwać na poziomach: 306,45 $, 315,96 $, 343 $ oraz 349,67 $.

 

Microsoft – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

GameStop, (NYSE)

Wybicia linii trendu spadkowego w ubiegłym tygodniu doczekały się notowania spółki GameStop Corporation. Warto jednak zwrócić uwagę na sygnały negatywne i zastanowić się, czy wybicie to nie jest fałszywe. Na kursie spółki doszło do wybicia trendu horyzontalnego trwającego od okolic marca 2021. Wybite dołem wsparcie 116,81 $ doprowadziło kurs do odbicia od poziomu kolejnego wsparcia jakim jest 86,30 $. Od tego miejsca kontynuowana była zwyżka cenowa. Bykom udało się nawet wybić linię krótkoterminowego trendu spadkowego rozpoczętego dn. 23 listopada 2022. Kurs doszedł do dolnego ograniczenia konsolidacji i znajduje się obecnie w strefie oporu (czerwona). Warto zwrócić uwagę, że odbicie prowadzone było na małym wolumenie, a dodatkowo w okolicach końcówki grudnia 2021 na notowaniach doszło do przecięcia średnich MA50/200 w formie krzyża śmierci, gdzie średnia krótsza uderzyła od góry w średnią długoterminową. Takie zdarzenie zapisać można na korzyść podaży. Brak wolumenu, górne knoty świec z ostatniego tygodnia, opór średniej MA50 i strefy podażowej, a także uformowany krzyż śmierci budzą wątpliwości, czy byki dadzą radę poprowadzić kurs wyżej w kierunku oporów jakimi są: 187 $, 231,24 $, 256 $ i 331,80 $. W przypadku scenariusza negatywnego zgodnie z wskazaniami analizy technicznej omówionymi powyżej spodziewać się można, byłoby kontynuacji trendu spadkowego, gdzie wsparć należy oczekiwać na poziomach: 124,25$, 117,81 $, 86,30$, a niżej dopiero 38,71 $.

 

GameStop– analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie