Chat with us, powered by LiveChat

7 ciekawych wykresów spółek zagranicznych (25.01.2022)

Skomentuj artykuł

JanoGra bierze dziś pod lupę 7 ciekawych wykresów spółek zagranicznych, z rynków NASDAQ, NYSE, LSE, FTSE MIB oraz Euronext, w tym:  JP Morgan Chase & Co., Nike,  Activision Blizzard Inc., ItalGas, BP, Royal Dutch Shell, Spotify Technology.

 

Zobacz także:

JP Morgan Chase & Co., (NYSE)

Mocnej korekty notowań doczekał się Amerykański bank JP Morgan. Spadek doprowadził kurs do kluczowej  strefy wsparcia w okolicach ok. 143-145 $. Miejsce to jest o tyle istotne, że notowania wielokrotnie reagowały na ten poziom. Z racji na bardzo mocny ruch korekcyjny byki mogłyby próbować przejść do kontrataku, czego próba odbyła się na wczorajszej sesji. Wyrysowana została świeca z dolnym cieniem sugerująca chęć strony kupującej do bronienia konsolidacji. W przypadku wzrostów pierwszym oporem byłby poziom 148,97 $, zaś kolejnymi 151,47 $, 164,30 $, 171,81 $. Jeśli doszloby do wybicia kluczowej strefy wsparcia byłoby to sygnałem, który mógłby  rozpędzić podaż, a kolejnymi wsparciami są poziomy 132,41 $ i 124,38 $.

 

JP Morgan Chase & Co. – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Nike, (NYSE)

Do wybicia trendu wzrostowego doszło także na notowaniach spółki Nike. Następnie doszło także do wybicia średniej MA200. Kurs zatrzymał się na wsparciu górnego ograniczenia poprzedniej konsolidacji, która miała miejsce między grudniem 2020, a marcem 2021. Wybicie tego wsparcia, czyli okolic 142-144 $. może skutkowałoby przejściem do niższej półki cenowej, a pierwszego wsparcia należałoby oczekiwać w okolicach 138,60 $. Następne wsparcia to: 124,92 $ i 117,68 $. Oscylatory są już w fazie mocnego wyprzedania, więc byki mogłyby podjąć rękawicę, co zostało także przypieczętowane ładną świecą wzrostową na wczorajszej sesji. Pierwszego oporu należy oczekiwać jednak na średniej MA200 oraz wspomnianej linii trendu wzrostowego. W dłuższej perspektywie czasowej kluczowym oporem pozostaje poziom 173,40 $.

 

Nike – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie