Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 7 ciekawych wykresów spółek z GPW (19.01.2022)

Skomentuj artykuł

Dziś JanoGra bierze na warsztat techniczny  7 ciekawych wykresów spółek z warszawskiego parkietu, a wśród nich Shoper, Wittchen, Sanwil, Ciech, Inter Cars, Voxel oraz XTB.

  

Zobacz także:

Shoper 

Wykres spółki Shoper znalazł się w okolicach pierwszego istotniejszego wsparcia, czyli okolic 66,55 zł. Wykres ma bardzo małych danych historycznych z racji na niedawny debiut spółki, jednak zwrócić tu można uwagę na położenie mniej popularnych oscylatorów, bowiem zarówno %R Williamsa, jak i także Stochastic są poniżej dolnych band swoich kanałów, a linie na Stochastic dążą do przecięcia się poniżej kanału, co z perspektywy technicznej jest tu uznawane za pozytywne dla strony kupującej.  Taka sytuacja techniczna ma miejsce zarówno na interwale dziennym, jak i tygodniowym. Jeśli kurs odbiłby od wsparcia, to wówczas oporów można się spodziewać na poziomach 79,50 zł i 91,88 zł. Wybicie dołem będzie tu sygnałem negatywnym, co może sprowadzić kurs do niższej półki cenowej. Wsparciami są tu poziomy: 66,55 zł, 63,36 zł, 59,20 zł oraz 52,50 zł. Wczorajsza świeca, kończąca sesję 18.01 pokazuje duże niezdecydowanie po obu stronach.

 

Shoper – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Shoper – analiza wykresu, interwał tygodniowy

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Wittchen

W trendzie wzrostowym, zapoczątkowanym 30 października 2020 znajdują się akcje spółki Wittchen. Obecnie z racji na wysoki poziom oscylatorów, gdzie RSI jest już poza swoim kanałem, a MACD dąży do przecięcia linii od góry, na interwale dziennym należałoby spodziewać się lokalnej, krótkoterminowej korekty. Aby trend się utrzymał zgodnie z zasadą trendu powinno być obronione wsparcie na poziomie 14,95 zł, czyli wynikające z ostatniego wierzchołka w trendzie. Brak obrony, czyli wybicie wsparcia na poziomie 14,95 zł, rozpoczęłoby albo konsolidację, albo scenariusz negatywny jakim byłoby zakończenie trendu wzrostowego. Niżej znajduje się istotne wsparcie, które było już testowane na wysokości 12,85 zł. Jeśli scenariusz okazałby się pozytywny, a byki wyszłyby z korekty zgodnie z opisanym wyżej scenariuszem popyt może zerkać w kierunku oporów ulokowanych na wysokościach 16,95 zł i dalej 20,50 zł, wynikających z poziomów historycznych notowań spółki.

 

Wittchen – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie