Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

KGHM wraz z partnerem „dołoży wszelkich starań, aby przezwyciężyć trudności” Sierra Gorda

© Galyna Andrushko - Fotolia.pl

W wystosowanym przez KGHM komunikacie prasowym poinformowano, że Prezes spółki, Krzysztof Skóra, wraz z Wiceprezesem, Mirosławem Bilińskim, spotkali się z japońskim partnerem Sumitomo Metal Mining i Sumitomo Corporation w celu omówienia aktualnej sytuacji operacyjnej i finansowej projektu Sierra Gorda oraz wyzwań, jakie obecnie stoją przed tym projektem.

 

„Sierra Gorda stanowi kluczowe aktywo zagraniczne KGHM, natomiast obecne zawirowania na rynkach surowcowych oraz wyzwania operacyjne kopalni wpływają bezpośrednio na sytuację finansową Sierra Gorda oraz udziałowców. Uzgodniliśmy, że wspólnie dołożymy wszelkich starań, aby kopalnia przezwyciężyła trudności na drodze do osiągnięcia docelowych mocy produkcyjnych oraz uzyskania niezależności finansowej” – mówił cytowany w komunikacie Krzysztof Skóra, Prezes KGHM.

 

„Przezwyciężenie obecnych wyzwań jest podstawą do podejmowania kolejnych, strategicznych decyzji dotyczących kopalni. Chcemy podtrzymywać nasze strategiczne relacje z Sumitomo” – dodał Mirosław Biliński, Wiceprezes KGHM ds. Rozwoju.

 

W komunikacie zaznaczono, ze partnerzy mają spójną ocenę aktualnego stanu projektu i wspólnie uzgodnili, jakie kroki będą podejmować, żeby efektywnie zarządzać spółką Sierra Gorda SCM w warunkach niskich cen miedzi i molibdenu. Przypomnijmy, że jest to spółka joint venture, w której KGHM ma 55% udziałów, a grupa Sumitomo 45%. Ponadto, 8 lutego bieżącego roku KGHM poinformował o wynikach przeprowadzonych testów na utratę wartości. Odpisy z nich wynikające zgodnie ze wstępnymi szacunkami wyniosą 1,9 mld zł, z czego większość tej kwoty dotyczy właśnie Sierra Gorde. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym miejscu.Po domknięciu luki spadkowej z przełomu roku 2015 i 2016 (cieniem górnym podczas sesji 5 lutego) kurs odbił w dół. Obecnie ponownie zbliża się do okolic 63,50 zł, a skuteczne przebicie tego poziomu może być pretekstem dla byków do ataku na okrągły poziom 70 zł. Bez zmian pozostaje wsparcie w okolicach 50 zł, które jest niezwykle ważne w długiej perspektywie.

 

KGHM - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: KGHM S.A.

 

Więcej:

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

KGHM wraz z partnerem „dołoży wszelkich starań, aby przezwyciężyć trudności” Sierra Gorda