Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – KGHM podczas mocnej zwyżki

Skomentuj artykuł
Źródło: media.kghm.com

Analityk techniczny Janusz Grabowski podjął się analizy 5 spółek z polskiego parkietu, w zestawieniu znalazły się spółki notowane na GPW: KGHM, JSW, Sanok, Getin, a także Quercus.

KGHM Polska Miedź

Notowania KGHM mają za sobą udane sesje. Kurs po pierwsze mocno przebił średnią MA200, a następnie ruszył w kierunku górnego ograniczenia trendu bocznego, w którym cena znajdowała się od marca 2023 roku. Mocne przebicie 127,40 zł daje szansę na ulokowanie notowań powyżej tej strefy w średnioterminowym scenariuszu. Obserwujemy wzmocniony wolumen, który towarzyszył sesjom również podczas ostatniej publikacji wynikowej. Podczas wczorajszej sesji doszło do mocnego przebicia oporu na poziomie 133,55 zł i tym samym notowania ruszyły w kierunku kolejnego, czyli 144,20 zł. Na tą chwilę warto zwrócić uwagę na wysokie wskazania oscylatorów, szczególnie RSI. Nie ma jednak w tym momencie technicznego sygnału do zakończenia fali wzrostowej. Wsparciem będą teraz wspomniane okolice 133,55 zł, a niżej 127,40 zł.

 

KGHM Polska Miedź – analiza wykresu, interwał dzienny

KGHM Polska Miedź – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie