Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Duże zmiany w radzie nadzorczej w KGHM. Będzie nowy prezes?

© Kzenon - Fotolia.com

W dniu wczorajszym (tj. 18.01.2016) nadzwyczajne walne zgromadzenie KGHM Polska Miedź dokonało zmian w radzie nadzorczej spółki. Z dotychczasowego składu rady nadzorczej zostało odwołanych sześciu członków, a w ich miejsce powołano nowych.

 

NWZA, zwołane na wniosek Skarbu Państwa, odwołało następujących członków: Tomasza Cyran, Bogusława Fiedor, Andrzeja Kidybę, Marcina Moryń, Jacka Poświatę, Barbarę Wertelecką–Kwater. Jak podała spółka w komunikacie bieżącym, wynik głosowań praktycznie przy każdej uchwale był taki sam – głosów „za” było ok. 71 mln, przy ok. 22 mln głosów „przeciw”. Patrząc na strukturę w akcjonariacie z dużym prawdopodobieństwem niemal całość głosów „za” pochodziło ze strony Skarbu Państwa (ma 31,79% wszystkich akcji), a za sprzeciwem głosowała prawie cała reszta obecnych na walnym akcjonariuszy. Nowymi członkami rady nadzorczej zostali: Radosław Barszcz, Michał Czarnik, Cezary Godziuk, Dominika Hunek, Miłosz Stanisławski oraz Jarosław Witkowski. Cztery przyjęte kandydatury zgłosiło MSP, a dwie kolejne OFE PZU Złota Jesień.

 

Patrząc na wydarzenia w innych spółkach z większościowym udziałem Skarbu Państwa, w których dokonywano zmiany w radach nadzorczych, w dość szybkim odstępie czasu nowa rada nadzorcza powoływała nowego prezesa zarządu. Media spekulowały, że miejsce Herberta Wirtha może zająć Krzysztof Skóra, który był już prezesem KGHM od lutego 2006 roku do stycznia 2008 roku.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

W 2017 roku Orbis poprawił wyniki finansowe oraz wskaźniki operacyjne. Przychód na 1 dostępny pokój, tak zwany wskaźnik RevPAR, wyniósł 184,8 zł i był o 9,2% wyższy niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Duże zmiany w radzie nadzorczej w KGHM. Będzie nowy prezes?