Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Zbigniew Jakubas: Ten rok był jednym z najlepszych w mojej historii biznesowej

© Minerva Studio - Fotolia.com

Mijający rok był dobry we wszystkich spółkach Zbigniewa Jakubasa. Inwestor giełdowy ocenia jednak, że największy sukces odniósł w Mennicy Polskiej.

 

Przedsiębiorca liczy, że w nadchodzącym roku tani złoty wciąż będzie zapewniał jego firmom dobre wyniki z eksportu. Obawy u inwestora wzbudzają jednak liczne tlące się na świecie ogniska konfliktów.

 

W 2015 roku polska gospodarka miała się dobrze. Rósł eksport i jak podaje główny Urząd Statystyczny, po trzech kwartałach jego wartość przekroczyła 148 mld euro. To oznacza wzrost o 7 proc. w stosunku do roku poprzedniego.

 

– Wszystko nam sprzyjało, słaby kurs złotego do euro i dolara pomagał eksportowi. Te spółki, które eksportują, zarobiły na tym – ocenia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor Zbigniew Jakubas, inwestor giełdowy i przedsiębiorca. – Polska gospodarka i PKB od kilku lat rosły, dlatego to również odbijało się pozytywnie na wynikach spółek. Popyt był większy i za granicą, i w kraju. Natomiast spektakularny sukces w tym roku miałem w Mennicy.

 

Mennica Polska, którą kontroluje Zbigniew Jakubas, ma po trzech kwartałach przychody sięgające niespełna 597 mln zł. To o ponad 6 mln zł mniej niż w zeszłym roku, jednak mimo to zysk netto spółki wzrósł o 34 proc., przekraczając 29 mln zł.

 

Źródło: Newseria

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Zbigniew Jakubas: Ten rok był jednym z najlepszych w mojej historii biznesowej
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie