Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Dwa potencjalne sygnały kupna w dobie spadków na GPW!

Witamy serdecznie w kolejnym odcinku ATrakcyjnych Spółek. W dzisiejszym odcinku prezentujemy dwa potencjalne sygnały kupna. Pojawiły się one na wykresach spółek Emperia Holding oraz Open Finance. Warto przypomnieć w kontekście obecnej sytuacji na polskim parkiecie, iż słaba koniunktura giełdowa często okazuje się dobrym momentem do zakupów. 

 

 Pełny odcinek oraz zapisy na poniedziałkowy webinar z analizą techniczną na żywo dostępny dla wszystkich użytkowników zalogowanych. Rejestracja w serwisie jest bezpłatna.


 

Sygnały pozytywne:

 

         1. Emperia Holding

             Poziom docelowy: 72,00 zł

             Stop loss: 62,62 zł

             Potencjalny zysk: 10,7%

             Ryzyko: 3,6%

             Zysk/ryzyko: 3:1

 

 

Akcje spółki Emperia Holding znajdują się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Patrząc na układ fal wyższego rzędu można dojść do wniosku, iż po wykończeniu pięciu fal wzrostowych na wykresie narysowała się korekta prosta ABC. Następnie rynek rozpoczął formowanie kolejnego impulsu wzrostowego, z którego dotychczas narysował falę 1 oraz istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż w piątek zakończył również falę 2. Warto zwrócić uwagę  na miejsce zatrzymania się formacji młota w dołku fali 2, gdzie znajdują się dwa ważne pomiary - zniesienie fali 2 do 1 wyniosło 81.3%, a projekcja fali A do C 87.5%. Zadowalający jest również układ wolumenu, który podczas korekty malał, aby widocznie wzrosnąć podczas rysowania formacji młota. W takim układzie prawdopodobny jest wzrost do okolic poziomu 72 zł, a zlecenie stop loss może zostać ustawione na poziomie 62,62 zł. Warto na koniec dodać, iż w długim terminie walor ten również prezentuje się pozytywnie. 

 

Z ostatniego komunikatu wydanego przez spółkę wynika, iż dnia 23 października br. spółki zależne Emperii wykupiły przedterminowo obligacje o łącznej wartości 146,5 mln zł i wyemitowały obligacje krótkoterminowe, z datą wykupu na 30 grudnia 2015 r. za 68,5 mln zł.

 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

  


 Partner projektu

 

 

Pełna analiza wyłącznie dla zalogowanych członków SII

 

Pełna treść artykułu dostępna za darmo po zalogowaniu się.

Zaloguj się Zarejestruj się

Zobacz również:

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

Zarząd Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, zgodnie z § 28 ust. 2 Statutu Stowarzyszenia, zawiadamia że na podstawie § 26 ust. 1 Statutu, zwołuje na dzień 20 czerwca 2018 r. na godzinę 9:30 Zwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się we Wrocławiu.

Zobacz więcej

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

Inwestorzy mieli wczoraj (tj. 16 maja) okazję przepytać Jacka Kościelniaka, Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych Energi. W centrum zainteresowania inwestorów znalazły się wyniki finansowe, inwestycje, głównie w Ostrołękę C, a także wycena giełdowa spółki.

Zobacz więcej

Dwa potencjalne sygnały kupna w dobie spadków na GPW!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie