Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Na sposób Warrena Buffetta. Nowe wydanie

© George Dolgikh - fotolia.pl

Warren Buffett to najsłynniejszy inwestor na świecie. Jest nazywany Wyrocznią z Omaha i od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach najbogatszych ludzi świata magazynu „Forbes”. Jego kariera trwa od 60 lat. Przez tak długi czas zarządza aktywami w obliczu dramatycznych i traumatycznych zdarzeń, hiperinflacji, krachów rynkowych i niepokojów społecznych − i niezmiennie odnosi sukcesy.

 

Wszystko na świecie nieustannie się zmienia, a zasady inwestowania Warrena Buffetta pozostają niezawodne i niewzruszone. „Właśnie dlatego nazywa się je zasadami”, jak podsumował to kiedyś sam Buffett. Jakie to zasady? Jest ich 12 i zostały szczegółowo omówione w tym nowym wydaniu książki Roberta Hagstroma Na sposób Warrena Buffetta. W przejrzysty, uporządkowany sposób, opierając się na wypowiedziach i sprawozdaniach finansowych Buffetta, Robert Hagstrom przedstawia filozofię inwestycyjną Wyroczni z Omaha i pokazuje, jak każdy z nas może ją zastosować w swoich przedsięwzięciach.

 

Na sposób Warrena Buffetta. Nowe wydanie

 

Książka zaczyna się ciekawym spojrzeniem na osobistą i zawodową historię Buffetta, następnie przechodzi do przedstawienia najbardziej wpływowych postaci z jego inwestycyjnego życia – od Benjamina Grahama, przez Philipa Fishera po Charliego Mungera. Dalej Hagstrom przedstawia podejście Buffetta do wyboru akcji i kupowania firm. Wyjaśnia, dlaczego inwestowanie skoncentrowane ułatwia zarządzanie portfelem, omawia psychologiczne aspekty inwestowania oraz znaczenie cierpliwości.

 

Sam Buffett twierdzi, że „to, czym się zajmuje, nie wykracza poza możliwości i umiejętności innych ludzi − nie trzeba podejmować nadzwyczajnych działań, aby uzyskiwać nadzwyczajne wyniki”.

 

Jednocześnie jednak Warren Buffett tak komentuje rzeczywistość: „Naprawdę zadziwiające jest to, jak duży opór wykazują ludzie, gdy nauka leży w ich najlepiej pojętym interesie. Bertrand Russell powiedział: »Większość ludzi woli umrzeć niż pomyśleć. Wielu tak właśnie postąpiło«. Jeśli chodzi o świat finansów, to szczera prawda”.

 

Dlatego warto uczyć się z tej książki. Bez względu na to, ile mamy pieniędzy czy jaką branżą się interesujemy − nie znajdziemy lepszego standardu inwestowania i myślenia o finansach niż przedstawiony tutaj.

 

Robert G. Hagstrom to jeden z najbardziej znanych autorów książek o tematyce inwestycyjnej. Napisał dziewięć książek, w tym wielokrotnie wznawiany bestseller „New York Timesa”: Na sposób Warrena Buffetta. Hagstrom ukończył Villanova University i jest biegłym analitykiem finansowym. Więcej na www.RobertHagstrom.com.

 

Patroni medialni

Patroni medialni

www.mtbiznes.pl

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Na sposób Warrena Buffetta. Nowe wydanie