Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Nowa strategia ABC Daty

© dina777 - Fotolia.com

ABC Data opublikowała wczoraj strategię działalności na lata 2016-2018. W obszernej prezentacji i merytorycznej konferencji prasowej, spółka wskazała w jaki sposób zamierza osiągnąć pozycję gracza numer jeden w branży nowoczesnej dystrybucji IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Główne założenia strategii to koncentracja na rozwoju podstawowej działalności poprzez silną orientację na klientów i producentów, a także ciągłe doskonalenie jakości świadczonych usług. Spółka zamierza rozwijać nowoczesne usługi e-commerce, budować kompetencje i usługi w ramach dystrybucji z wartością dodaną. Wzmocniona ma zostać współpraca z operatorami telekomunikacyjnymi. Oferta produktowa ma być nadal poszerzana przy nie powiększaniu kosztów stałych. Optymalizacji kosztowej ma sprzyjać wdrożenie nowego systemu ERP. Przedstawiciele spółki podkreślają przewagi konkurencyjne, na których opierają wizję rozwoju firmy. Są nimi: silna pozycja finansowa i stabilność, najlepsze w branży rozwiązania logistyczne, szeroka oferta produktowa, silna pozycja w regionie CEE oraz platforma online B2B obsługująca ponad 85% składanych zamówień.

 

„Mamy konsekwentną i klarowną wizję budowy wartości spółki. Będziemy ją realizować poprzez dalsze skoncentrowanie się na dynamicznym rozwoju organicznym na wszystkich rynkach, na których jesteśmy obecni. Naszym celem jest osiągnięcie do 2018 roku pozycji lidera w dystrybucji IT opartej na e-commerce w regionie i osiągnięcie do 10% udziału w rynku CEE. Zakładamy dalszą rozbudowę portfela dostawców i portfolio produktowego, poszerzenie asortymentu o nowe kategorie produktowe, poszerzanie bazy klientów oraz włączenie nowych kanałów sprzedaży. Będziemy też rozwijać opracowywanie i dostarczanie nowoczesnych usług i specjalistycznych rozwiązań logistycznych oraz sprzedażowych. Jako jeden z głównych atutów postrzegamy naszą silną obecność – jako jedynej polskiej firmy dystrybucyjnej IT – na 8 rynkach CEE. Pozwala to nam oraz naszym partnerom na na osiąganie efektów synergii wynikających z ekonomii skali, jak choćby korzystniejsza polityka cenowa czy tworzenie i rozwijanie wspólnych programów kanałowych. Producenci wiążąc się z nami zwiększają nie tylko nasze, ale też swój potencjał do ekspansji geograficznej” – powiedziała Ilona Weiss, Prezes ABC Data.

 

Na rynku polskim spółka zamierza osiągnąć 25% udziału do 2018 roku i zostać graczem numer jeden. Plany dotyczące pozostałych rynków zagranicznych zakładają przesunięcie się na czołowe pozycje w trzech największych rynkach regionu.

 

Prezes ABC Daty postawiła cel osiągnięcia kapitalizacji spółki na poziomie 1 miliarda złotych do 2018 roku. Obecnie wycena rynkowa spółki to około 420 mln zł. Przypomnijmy, że ABC Data w ostatnich dwóch latach wypłacała wysoką dywidendę pod względem wskaźnika stopy dywidendy (po około 10%). Spółka podtrzymuje nadal swoją politykę dywidendową. Na konferencji prasowej Prezes Weiss podkreślała dużą zdolność finansową spółki (w dużej mierze poprzez niską wartość długu netto) do dokonania znaczącej akwizycji. Zapowiedziała też, że trwają odpowiednie procesy w tym zakresie.

 

 

 

Kurs ABC Daty w ostatnich tygodniach konsolidował się oczekując dnia ustalenia praw do dywidendy. „Efekt” Grecji utworzył wczoraj lukę spadkową, której zamknięcie staje się obecnie celem numer jeden dla strony popytowej. Wsparciem dla kursu są poziomy 3,2 zł oraz 2,9 zł.

 

ABC Data - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

Źródło: ABC Data S.A.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

Nowa strategia ABC Daty