Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wezwanie na akcje Echo Investment po 6,75 zł

© Design Praxis - Fotolia.com

Lisala, podmiot należący pośrednio do Echo Partners B.V. (a ten z kolei należy do Griffin Topco III i funduszu PIMCO), ogłosiła wezwanie do sprzedaży 100 897 904 akcji Echo Investment po cenie 6,75 zł.

 

Zapisy będą trwały w dniach 14-29 lipca 2015 roku, a przewidywany dzień transakcji to 3 sierpień. Celem wezwania jest osiągnięcie progu 66% w kapitale zakładowym spółki. Przypomnijmy, że wcześniej Lisala poprzez spółkę zależną Bafia nabyła pakiet 41,55% akcji w Echo Investment i tym samym po przekroczeniu progu 33% była zobowiązana do ogłoszenia wezwania, by osiągnąć 66%.

 

W oficjalnym komunikacie stwierdzono, że wzywający zamierza utrzymać akcje spółki w obrocie na GPW. „Na dzień ogłoszenia Wezwania Wzywający nadal dokonuje oceny i bada różne scenariusze dotyczące działalności Spółki.”

 

Cena za akcję obowiązująca w wezwaniu (6,75 zł) jest średnią kursu z ostatnich sześciu miesięcy. Michał Sołowow sprzedający w I kwartale tego roku pakiet 41,55% akcji w Echo Investment Lisali, otrzymał 6,5 zł za jedną akcję.

 

Echo Investment jest deweloperem skupiającym się na inwestycjach w budownictwie mieszkaniowym, hotelowym i biurowym. Realizowało również budowę centrów handlowych.

 

Kurs akcji Echo Investment konsoliduje się od dłuższego czasu w przedziale 6-7 zł. Na wykresie można dostrzec linię trendu wzrostowego wyznaczającą obecnie wsparcie na poziomie 6,60 zł. Oporem pozostają lokalne maksima w okolicy 7,20 zł

 

Echo Investment - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

Źródło: PAP

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Wezwanie na akcje Echo Investment po 6,75 zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie