Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki z branży deweloperskiej pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: www.echo.com.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży deweloperskiej, w tym Develia, Echo, Dom Development oraz Atal.

DEVELIA

Niemalże od 15 lat wycena spółki przemieszcza się wewnątrz kanału wzrostowego. Dodatkowo od października ub. r. na walorze rozpoczęła się dynamiczna fala zwyżkująca obowiązująca do dzisiaj, która doprowadziła do wybicia górą z długoterminowego kanału. Po przełamaniu doszło do retestu górnej krawędzi kanału, jednak notowania nie wróciły do niego. Tym samym poprzedni szczyt utworzył na wykresie tygodniowym lokalny opór w rejonach 5.5 zł. Jeśli byki utrzymają się nad zieloną linią trendu i przebiją powyżej 5.5 zł, to możliwy będzie atak na ATH przy 6.78 zł.
Natomiast przełamanie linii trendu powinno stanowić sygnał ostrzegawczy przed możliwością zakończenia wzrostów i powrotu do ruchu wewnątrz kanału. Sytuacja średnioterminowa pogorszy się jednak dopiero po zejściu poniżej wsparcia na 4 zł. Takie zachowanie może zwiastować rozwinięcie potencjalnej fali korekcyjnej w spadkową. Kolejne wsparcia zlokalizowane są na 3.4 zł i 2.85 zł.

 

DEVELIA – analiza wykresu, interwał dzienny

DEVELIA – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

DEVELIA – analiza wykresu, interwał tygodniowy

DEVELIA – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie