Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki z branży deweloperskiej pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: atalcitysquare.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży deweloperskiej, w tym Echo Investment, Develia, Dom Development oraz Atal.

Echo Investment

W dłuższym, ponad 15-letnim horyzoncie czasowym, przewagę na tym instrumencie finansowym posiada strona podażowa. Wynika to z faktu, iż kolejne szczyty fal tworzone są coraz niżej, a i dołki są pogłębiane. Mimo tego, od dołka z listopada 2022 r. przy 2.9 zł obserwujemy tu kolejny ruch zwyżkujący, na którego szczycie powstaje formacja flagi. Flagi należą do grupy formacji kontynuacji trendu, zatem obecny układ na wykresie tygodniowym zaczyna nieco bardziej faworyzować obóz byków. Gdyby doszło do wybicia górą i tym samym uformowania flagi to można będzie mówić o możliwości zakończenia tendencji spadkowej. Tuż nad górną krawędzią flagi przebiega teraz czerwona linia trendu spadkowego, której pokonanie będzie konieczne do zmiany długoterminowego sentymentu. Potencjalny zasięg po wybiciu z flagi sięga rejonów 5.7 zł, jednak po drodze do pokonania będą lokalne opory na 4,5 zł i 4.85 zł, a także główna strefa podażowa przy 5,3 zł. W przypadku kontynuacji spadków i wybicia dołem z flagi, pierwsze wsparcie można wyznaczyć na 3.8 zł, a kolejne przy 3.1 zł.

 

Echo Investment – analiza wykresu, interwał dzienny

Echo Investment – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Echo Investment – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Echo Investment – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie