Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Integer pozyskał kapitał na dalszy rozwój od znanych funduszy

Źródło: Integer.pl

Integer zakomunikował wczoraj, to jest 5 maja 2015 roku, że podpisał umowę inwestycyjną z trzema funduszami, a także umowę kredytową. Podpisane umowy opiewają łącznie na kwotę ponad 460 mln zł.

 

Spółka podpisała umowę inwestycyjną z trzema funduszami: Templeton Strategic Emerging Markets Fund IV (holding inwestycyjny Franklin Templeton), PZU Funduszem Inwestycyjny Zamkniętym Aktywów Niepublicznych BIS 2 oraz Adterina Investments, podmiotem z grupy kapitałowej funduszu PineBridge. Obydwa fundusze zainwestują łącznie 27 mln euro. Umowa dotyczy wspólnej inwestycji w EasyPack, spółki wchodzącej w skład Grupy Integer, która zajmuje się obsługą i zarządzaniem siecią urządzeń paczkomatowych. Umowa z funduszami ma łączną wartość 81,7 mln euro, co w przeliczeniu na polską walutę daje ponad 328 mln zł.

 

Tego samego dnia Integer podpisał umowę kredytową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na łączną kwotę 36,7 mln USD, czyli 133 mln zł. Z tego 31,7 mln USD ma zostać przeznaczone na finansowanie realizacji przez InPost Canada kontraktu eksportowego, a pozostała część kredytu w kwocie 5 mln USD ma zostać wykorzystana na finansowanie określonych wydatków operacyjnych InPost Canada.

 

Na łamach Gazety Giełdy "Parkiet" prezes spółki Rafał Brzoska powiedział, że środki pozyskane z umów zostaną przeznaczone na rozwój na czterech rynkach zagranicznych, czyli w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech i w Kanadzie, dzięki czemu spółka będzie dysponować nawet 9 tys. paczkomatów w tych krajach i w Polsce. Wejście na kolejne rynki zagraniczne ma odbyć się po osiągnięciu progu rentowności na jednym wymienionych rynków zagranicznych. Spółka prognozuje, że może on zostać osiągnięty jeszcze w tym roku we Włoszech.

 

Strategicznym celem Grupy Kapitałowej Integer.pl jest wejście z usługą paczkomatową do niemal wszystkich krajów europejskich do końca 2016 roku. Do tego czasu spółka planuje uruchomienie do 16 tys. paczkomatów InPost w Europie. Ponadto spółka zamierza zwiększyć skalę działalności na pozostałych kontynentach, rozpoczynając instalację paczkomatów w Azji, na Bliskim Wschodzie oraz w Ameryce Północnej.

 

Po opublikowaniu informacji o zawarciu umów inwestycyjnej i kredytowej na dalszy rozwój, notowania spółki Integer.pl otworzyły się luką, a w pierwszych minutach sesji kurs rósł o niemal 6%. Tym samym spółka odrabia straty spowodowane błędem technicznym w raporcie bieżącym sprzed weekendu majowego. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

 

Integer.pl - Wykres 

Źródło: stooq.pl

 

Źródło: Integer.pl, Parkiet

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

Integer pozyskał kapitał na dalszy rozwój od znanych funduszy