Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Coraz bliżej powołania nowego prezesa JSW

Źródło: www.jsw.pl

Dzisiaj, 20 kwietnia 2015 roku, Rada Nadzorcza JSW ma ponowić prace związane z wyborem nowego prezesa węglowej spółki. Przypomnijmy, że wcześniejszy prezes, Jarosław Zagórowski, podał się do dymisji 16 lutego 2015 roku, po trwającym siedemnaście dni strajku załogi JSW.

 

Dnia 27 lutego 2015 roku rozpoczęto postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa JSW. Przed kandydatami stawiano między innymi następujące wymagania:

 

  • ukończone studia wyższe magisterskie o specjalności technicznej, ekonomicznej lub prawniczej lub stopień naukowy o specjalności technicznej, ekonomicznej lub prawniczej,
  • co najmniej 10 - letnie doświadczenie zawodowe, w tym co najmniej 3 - letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku członka zarządu spółki kapitałowej, instytucji finansowej lub kierowniczym wyższego szczebla w spółkach kapitałowych – pożądane w spółkach giełdowych,
  • posiadanie cech osobowościowych takich jak: odporność na stres, kreatywność, umiejętność pracy w zespole, samodzielność, innowacyjność itp.,
  • posiadanie umiejętności prowadzenia dialogu społecznego i rozwiązywania konfliktów społecznych.

 

Na stanowisko prezesa zgłosiło się szesnastu kandydatów, jednak tylko dziesięć kandydatur zostało zakwalifikowanych do udziału w konkursie. Rozmowy z kandydatami odbyły się 9 kwietnia 2015 roku w siedzibie JSW. Rzeczniczka JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer poinformowała, że do rozmowy kwalifikacyjnej przystąpiło jedynie siedmiu kandydatów.

 

Na łamach Parkietu poinformowano, że zgodnie z doniesieniami z rynku funkcję prezesa JSW chcieliby objąć Zygmunt Łukaszczyk, prezes Katowickiego Holdingu Węglowego i były wojewoda śląski, oraz Edward Szlęk, prezes JSW Koks. Jednym z kandydatów może być także osoba związana niegdyś z Kopeksem. Oficjalnie swój udział w konkursie ogłosił Robert Kozłowski, zastępca prezesa JSW ds. ekonomicznych.

 

Analitycy pytani przez Parkiet są zdania, że głównym zadaniem nowego prezesa będzie wdrażanie w życie uchwalonego programu oszczędnościowego oraz dążenie do zrównoważenia przepływów pieniężnych na koniec roku. Istotne będzie również utrzymanie dobrych relacji ze związkami zawodowymi.

 

Przypomnijmy, że 28 stycznia 2015 roku rozpoczął się spór zbiorowy ze związkami zawodowymi. JSW szacuje, że ostateczne porozumienie, zawarte ze związkami w dniu 23 lutego 2015 roku, da spółce 515 mln zł oszczędności w latach 2015 i 2016. Program oszczędnościowy przewiduje między innymi wprowadzenie 6-dniowego tygodnia pracy przy 5-dniowym tygodniu pracy pracownika, a także zmiany w wypłacie 14-pensji. Więcej o programie oszczędnościowym można przeczytać tutaj.

 

W celu zapoznania się z sytuacją techniczną na wykresie JSW odsyłamy do osobnej analizy.

 

JSW wykres

Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: JSW, Parkiet

 

Więcej:

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Coraz bliżej powołania nowego prezesa JSW