Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki wydobywcze pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: media.kghm.com

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży wydobywczej, w tym KGHM, JSW, LW Bogdanka oraz GreenX Metals.

KGHM Polska Miedź

Sytuacja długoterminowa na KGHM cały czas pozostaje nierozstrzygnięta. Wycena od ponad roku przemieszcza się ruchem horyzontalnym. Jak widać na wykresie tygodniowym notowania znajdują się wewnątrz formacji przypominającej trójkąt symetryczny. Miejsca w tym trójkącie jest już coraz mniej, a wybicie w którąś ze stron, może wskazać kierunek na nadchodzące tygodnie. Ostatnie sesje przynoszą korektę wcześniejszej fali wzrostowej, z interwału dziennego, która zatrzymała się właśnie na górnej krawędzi trójkąta. Kurs cofnął do wsparcia w rejonach 114 zł, gdzie przebiega też średnia MA200 z interwału dziennego. Jeśli byki wybronią ten poziom i doprowadzą do odbicia, to staną przed idealną okazją do przebicia czerwonej linii oraz rozwinięcia zwyżki. Jednak o dłuższym ruchu wzrostowym można będzie myśleć dopiero po wybiciu ponad najbliższy opór na 124 zł. Pokonanie 124 zł umożliwi dalszą wspinaczkę do następnego oporu na 133 zł. W przypadku przełamania wsparcia na 114 zł, sprawy się nieco skomplikują, gdyż podaż stanie przed szansą kontynuacji fali spadkowej. Gdyby doszło do realizacji takiego scenariusza to kolejna strefa obronna jest na 105 zł. Jej ewentualne przebicie pogorszy zdecydowanie sytuację na spółce, ponieważ potwierdzi dominację niedźwiedzi. Kolejne strefy obronne są na 97 zł i 84 zł.

 

KGHM Polska Miedź – analiza wykresu, interwał dzienny

KGHM Polska Miedź – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

KGHM Polska Miedź – analiza wykresu, interwał tygodniowy

KGHM Polska Miedź – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie