Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

© offfstock - Fotolia.com

Wczoraj pisaliśmy o rekomendacjach dla polskich banków z 2 kwietnia 2015 roku, wydanych przez JP Morgan. Dnia 8 kwietnia 2015 roku raport opublikował Wood&Co. Instytucja ta wydała pięć zaleceń „kupna” i cztery zalecenia „trzymaj”.

 

Analitycy Wood&Co najwyżej ocenili Alior Bank, którego cenę docelową podnieśli aż o 14%, do 104,3 zł. Zalecenie „kupuj” dla banku zostało podtrzymane. Podobną wysoką ocenę dla banku wystawili analitycy JP Morgan, którzy w raporcie z 2 kwietnia 2015 roku zmienili rekomendację dla banku z „neutralnie” do „przeważaj”, ustalając cenę docelową na poziomie 108 zł.

 

Wood&Co ocenił wysoko również ING BSK, zmieniając rekomendację z „trzymaj” do „kupuj”. Cena docelowa została zrewidowana do 157,7 zł, ze 139,4 zł we wcześniejszej rekomendacji. Na liście top picks analityków znalazł się jeszcze PKO BP. W przypadku tego banku analitycy zmniejszyli cenę docelową do 41,7 zł, podtrzymując zalecenie „kupuj”. Pozytywną rekomendację otrzymały jeszcze Millennium – z „trzymaj” do „kupuj” z ceną docelową 7,76 zł, i Getin Noble – „kupuj” z ceną docelową 2,52 zł.

 

Rekomendacje pozostałych czterech banków zostały podtrzymane z zaleceniem „trzymaj”. W raporcie napisano, że ze względu na wysokie ceny najmniej preferowane są akcje Banku Handlowego i Pekao. W tabeli poniżej zestawione zostały rekomendacje analityków Wood&Co z JP Morgan.

 

Bank

Wood&Co

JP Morgan

Zalecenie

Cena docelowa

Zalecenie

Cena docelowa

Alior

kupuj

104,3 zł

przeważaj

108 zł

ING BSK

kupuj

157,7 zł

-

-

PKO BP

kupuj

41,7 zł

przeważaj

45,4 zł

Millennium

kupuj

7,76 zł

neutralnie

8 zł

Getin Noble

kupuj

2,52 zł

-

-

Pekao

trzymaj

200,3 zł

niedoważaj

170 zł

Handlowy

trzymaj

111,1 zł

niedoważaj

116 zł

BZ WBK

trzymaj

379,6 zł

neutralnie

410 zł

mBank

trzymaj

472,1 zł

niedoważaj

481 zł

Źródło: na podstawie PAP

Rzut oka na wykresy PKO BP i ING BSK

Akcje PKO BP przebiły z końcem 2014 roku linię trendu wzrostowego, zapoczątkowaną w 2009 roku. Ostatnie spadki na walorach banku zatrzymały się na ważnej strefie wsparcia w okolicach 32 zł. Strefa ta była testowna dwukrotnie, co poskutkowało pojawieniem się na wykresie formacji podwójnego dna  w tym newralgicznym miejscu. Po odbiciu kurs akcji zatrzymał się na krótkookresowej linii trendu spadkowego. Z technicznego punktu widzenia o dalszym kierunku ruchu akcji będzie decydował kierunek wyjścia z powstałego trójkąta. Obecnie linia trendu spadkowego przebiega w okolicach 35,50 zł. Wsparcie pozostaje niezmienione na poziomie 32 zł.

 

PKO BP- Analiza techniczna

Źródło: stooq.pl

 

Akcje ING Banku Śląskiego znajdują się w wyraźnym trendzie wzrostowym od drugiej połowy 2012 roku. Uwzględniając split akcji w stosunku 10:1 w 2011 roku, akcje spółki wyznaczyły w ostatnich sześciu miesiącach historyczne maksimum powyżej 150 zł. Przy tej cenie pojawia się istotny opór na wykresie. Wsparcie wyznacza linia trendu wzrostowego, która była wielokrotnie testowana, a kurs szybko odbijał się od niej. Aktualnie przebiega w okolicach 133 zł. 

 

INGBSK - Analiza techniczna

Źródło: stooq.pl

 

Źrodło: PAP

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

20.02.2018, Felietony

Polski rynek obligacji korporacyjnych potrzebuje dużych i znanych brandów

20.02.2018, Felietony

Polski rynek obligacji korporacyjnych potrzebuje dużych i znanych brandów

Inwestycje w obligacje nie powinny stanowić alternatywy dla akcji. Ci inwestorzy, którzy już są obecni na GPW, są wystarczająco doświadczeni, żeby poradzić sobie z prawidłowym wyborem spółek dywidendowych. A ci, którzy spekulują na akcjach lub na kontraktach terminowych już w ogóle nie są grupą docelową dla rynku obligacyjnego. Obligacje powinny być przede wszystkim pokazywane jako realna alternatywa do trzymania pieniędzy w banku na lokacie terminowej lub wręcz na rachunku ROR.

Zobacz więcej

Kolejne rekomendacje dla sektora bankowego – Wood&Co