Chat with us, powered by LiveChat

Poznaj zaktualizowane wyceny akcji banków od Vestor DM

Skomentuj artykuł
© Petrovich12 - Fotolia.com

Dom Maklerski Vestor w raporcie z dnia 22 lutego wskazał nowe ceny docelowe dla przedstawicieli sektora bankowego na GPW.


Wśród największych zmian pod kątem poprzedniej wyceny należy wskazać Getin Noble. Bank ten został wyceniony aż o 85% wyżej w przeliczeniu na jedną akcję, której wartość docelową określono na 2,56 zł (poprzednio 1,38 zł). Obecna cena rynkowa tych akcji oscyluje wokół 2 zł i mimo ostatnich, silnych wzrostów nadal (według rekomendacji) jest szansa na wzrosty. Duże zmiany na plus w wycenie można dostrzec też w przypadku Millennium Banku – o 25% i Alior Banku – o 20%. Obecnie Vestor DM wycenia jeden walor Millennium Banku na 6,4 zł wobec poprzednio 5,1 zł, ale nowa wycena, podniesiona wycena i tak jest obecnie niższa od wyceny rynkowej (6,95 zł), stąd zalecenie „sprzedaj”. Z kolei w przypadku Alior Banku perspektywa wzrostu na tle aktualnej ceny rynkowej (66 zł) wynosi około 13% z wyceną na poziomie 75 zł.

 

Największą przecenę wśród pokrywanych banków na GPW zdaniem Vestora wykazują akcje mBanku. Są one warte na rynku około 423 zł, a autorzy raportu wycenili je o 10% niżej - na 368 zł. Poniżej aktualnej wartości rynkowej względem wyceny Vestora są też papiery Banku Handlowego, ING BSK, PKO BP oraz wspomnianego wcześniej Millennium Banku.

 

Poniżej prezentujemy pełny zestaw nowych wycen banków wraz z zaleceniem inwestycyjnym oraz poprzednią ceną docelową.

 

Bank

Rekomendacja

Aktualna

cena docelowa (zł)

Poprzednia

cena docelowa (zł)

PKO BP

redukuj

32,5

28

Pekao

neutralnie

147

147

BZ WBK

neutralnie

357

314

mBank

sprzedaj

368

308

ING BSK

redukuj

167

158

Handlowy

redukuj

75

73

Millennium

redukuj

6,4

5,1

Alior

kupuj

75

62

Getin Noble

kupuj

2,56

1,38

 

 

Źródło: Vestor DM

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie