Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kruk wypłaci dywidendę w wysokości 1,5 zł na akcję?

Źródło: pl.kruk.eu

Kruk S.A. poinformował, że 18 lutego 2015 roku Zarząd firmy podjął uchwałę dotyczącą rekomendowania Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu spółki wypłatę dywidendy w kwocie 1,5 zł na jedną akcję z osiągniętego zysku za 2014 rok. Zarząd tłumaczy, że proponowana kwota uwzględnia aktualną sytuację finansową spółki, a także realizację obecnej strategii. Co ciekawe Kruk nie opublikował jeszcze wyników finansowych za ubiegły rok. Jednostkowy raport roczny oraz skonsolidowany raport roczny za 2014 rok zostanie upubliczniony 23 marca 2015 roku. Po trzech kwartałach 2014 roku spółka wykazała zysk netto w kwocie 126 mln zł wobec 80 mln zł w porównywalnym okresie 2013 roku. Na wyższy wynik miało wpływ między innymi zdarzenie jednorazowe w II kwartale 2014 roku, o którym pisaliśmy tutaj. Spółka weszła w ostatnim czasie na rynek niemiecki i nadal zakłada ekspansję na kolejne, nowe rynki zagraniczne.

 

Prezes Zarządu Kruk S.A. Piotr Krupa w następujący sposób odniósł się do proponowanej wysokości dywidendy:


„Naszym priorytetem jest niezmiennie dalszy rozwój, ekspansja i zwiększanie zysków. Uważamy, że nie przeszkodzi w tym wypłata dywidendy po bardzo dobrym roku. Tylko w pierwszych trzech kwartałach 2014 roku osiągnęliśmy 126 mln zł zysku netto, co już daje prawie 30 procent więcej niż w całym roku poprzednim.”

 

„Tegoroczna decyzja o wypłacie dywidendy wynika zarówno z chęci podzielenia się zyskiem z akcjonariuszami za bardzo dobry 2014 rok, jak również jest ciekawym uzupełnieniem Programu Motywacyjnego dla naszych pracowników. Jednocześnie nie zobowiązujemy się do wypłaty dywidendy w kolejnych latach. Nie wykluczamy tego, ale będzie to zależne od sytuacji rynkowej, osiąganych wyników oraz możliwości pozyskania finansowania niezbędnego do dalszego rozwoju. Na dzisiaj widzimy duży potencjał zarówno w krajach, gdzie już jesteśmy, jak i na nowych rynkach geograficznych.”

 

Obecna rynkowa cena jednej akcji Kruka wynosi około 123 zł. Przy proponowanej wysokości dywidendy, wskaźnik stopy dywidendy wyniesie 1,2%. Zarząd nie wykluczył wypłat dywidendy w kolejnych latach. Zależeć one będą od planów rozwojowych spółki, poziomu zadłużenia oraz zapotrzebowaniu na finansowanie inwestycji. 

 

Kurs akcji Kruk-a porusza się w trendzie wzrostowym od grudnia 2012 roku. Obecnym lokalnym wsparciem są przebite niedawno lokalne szczyty (poziom 120 zł). Bardzo ważnym wsparciem jest linia trendu wzrostowego przebiegająca obecnie w okolicach poziomu 107 zł. Jej potencjalne przełamanie wygeneruje silny sygnał sprzedaży.

 

Kruk S.A. - Analiza Techniczna

Źródło: Stooq.pl

 

Źródło: Kruk S.A.

 

 

Zobacz również:

11.06.2018, Aktualności

Amibroker praktycznie – szkolenie on-line Pawła Szczepanika i 200 zł zniżki dla członków SII

11.06.2018, Aktualności

Amibroker praktycznie – szkolenie on-line Pawła Szczepanika i 200 zł zniżki dla członków SII

Tylko do piątku, 15 czerwca 2018 r. trwać będą zapisy na szkolenie on-line Amibroker Praktycznie, autorstwa Pawła Szczepanika.

Zobacz więcej

14.06.2018, Newsroom

Sprawdź, jak radzą sobie tegoroczni debiutanci na GPW

14.06.2018, Newsroom

Sprawdź, jak radzą sobie tegoroczni debiutanci na GPW

W czasie niespełna 6 miesięcy tego roku na rynku głównym warszawskiej giełdy zadebiutowały tylko cztery spółki.

Zobacz więcej

Kruk wypłaci dywidendę w wysokości 1,5 zł na akcję?
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie